aposto-logo
TR
TREN

Getir ile ilgili hikayeler

• Fast Company , Türkiye'nin en büyük 100 internet şirketini açıkladı . Buna göre listenin ilk iki sırasında yer alan Nesine ve Trendyol'u Hepsiburada, Getir, Yemeksepeti, Bilyoner ve Google Türkiye takip etti.

12 Şub 2024

• Fast Company , Türkiye'nin en büyük 100 internet şirketini açıkladı . Buna göre listenin ilk iki sırasında yer alan Nesine ve Trendyol'u, Hepsiburada, Getir, Yemeksepeti, Bilyoner ve Google Türkiye takip etti.

12 Şub 2024

• Getir'in Kasım ayında duyurulan ABD merkezli çevrimiçi market şirketi FreshDirect'i satın alması tamamlandı. Finansal detayları paylaşılmayan satın alma anlaşması kapsamında FreshDirect, Getir'in sunduğu teknoloji ve tecrübeden faydalanarak kendi markası altında hizmet vermeyi sürdürecek. Ek bilgi: New York dahil 3 ABD eyaletinde faaliyet gösteren FreshDirect'in 650 milyon dolar yıllık cirosu bulunuyor.

15 Ara 2023

Vox • Getir'in Kasım ayında duyurulan ABD merkezli online market şirketi FreshDirect'i satın alması tamamlandı. Finansal detayları paylaşılmayan satın alma anlaşması kapsamında FreshDirect, Getir'in sunduğu teknoloji ve tecrübeden faydalanarak kendi markası altında hizmet vermeyi sürdürecek. Ek bilgi: New York dahil 3 ABD eyaletinde faaliyet gösteren FreshDirect'in 650 milyon dolar yıllık cirosu bulunuyor.

14 Ara 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Getir, ABD'de güçleniyor

Getir, New York merkezli online market şirketi FreshDirect'i satın alıyor.

10 Kas 2023

• Getir'in , 650 milyon dolar yıllık ciroya sahip New York merkezli çevrimiçi market şirketi FreshDirect'i satın alacağı bildirildi. Anlaşmanın Kasım ayı içinde tamamlanması bekleniyor. Hatırlatma dozu : Aralık 2022'de Almanya merkezli rakibi Gorillas'ı 1,2 milyar dolar karşılığında satın alan Getir, 2021'de de Birleşik Krallık merkezli rakibi Wheezy'i satın almıştı. Mart ayında ise Getir'in Almanya merkezli bir diğer rakibi Flink'i satın almak için görüşmelere ba...Devamını Oku

09 Kas 2023

• Getir'in yakında kullanıma sunmayı planladığı servis bankacılığı hizmeti GetirFinans , Türkiye İş Bankası'ndan 50 milyon dolar yatırım aldı. Ne zaman tanımlanacağı belirtilmeyen yatırım anlaşması kapsamında İş Bankası, servis bankacılığı altyapısında güç sağlayacağı GetirFinans'a %20 ortak olacak ve GetirFinans'ın değerlemesi 250 milyon dolara çıkacak.

02 Kas 2023

• Getir, toplam 500 milyon dolarlık yatırım almak için yatırımcılarla anlaştı. Yatırım, 2,5 milyar dolarlık değerleme üzerinden belirlendi. Önemli detay: Şirketin değerlemesi 18 ay önceki değerinin dörtte birinden daha düşük bir seviyeye işaret ediyor. Hatırlatma dozu: Operasyonel verimliliğini artırmak için global organizasyonunu yeniden yapılandırma kararı alan Getir, bu yıl önce Fransa, İspanya, Portekiz ve İtalya’dan çıktığını duyurdu.

11 Eyl 2023

• Getir , operasyonel küçülme kararı aldığını; küresel çapta toplamda yaklaşık 2 bin 500 çalışanının işine son vereceğini duyurdu. Reuters'ın haberine göre globalde yeniden yapılanma kapsamında işten çıkarma yapacak olan şirket için bu, %11'lik işgücünden vazgeçmek anlamına geliyor. Öte yandan: Konuya ilişkin açıklamada Getir’in Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’de faaliyetlerine devam edeceği ifade edildi. Bir adım geriden: Getir kısa bir süre önce ...Devamını Oku

26 Ağu 2023

• Getir , operasyonel küçülme kararı aldığını duyurarak, küresel çapta toplamda yaklaşık 2 bin 500 çalışanının işten çıkarılacağını duyurdu. Reuters'ın haberine göre globalde yeniden yapılanma kapsamında işten çıkarma yapacak olan şirket için bu, %11'lik işgücünden vazgeçmek anlamına geliyor. Ek olarak: Şirketten yapılan açıklamada Getir’in Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’de faaliyetlerine devam edeceğini duyurdu. Bir adım geriden: Getir geçtiğimiz ...Devamını Oku

23 Ağu 2023