aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Huawei ile ilgili hikayeler

• Huawei, kendi geliştirdiği Kirin 9000C işlemciden güç alan yeni bilgisayarı Qingyun W515x'i tanıttı. Oldukça ince bir tasarıma sahip olan masaüstü bilgisayar, 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar dahilî depolama alanı seçenekleriyle geldi. Şirket, cihazı “KOS 2403” ve “UOS 1070” olmak üzere iki farklı işletim sistemiyle kullanıma sunacağına işaret etti. Perspektif: Çin merkezli Huawei, ABD tarafından kendisine uygulanan yaptırımlar nedeniyle bir süredir kendi...Devamını Oku

21 May 2024

• Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, Çinli otomobil şirketleri CATL ve Changan ile işbirliği içerisinde geliştirdiği yeni elektrikli SUV modelini tanıttı. “Avatr 07” isimli modelin, tek şarjla 700 kilometre menzil sunabildiği belirtildi. Araç, Çin’de 34 bin 600 dolar, ABD’de ise 44 bin 900 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Önemli ayrıntı: Huawei, Avatr 07’nin elektrikli bir otomobil olmasına rağmen benzinli bir jeneratör ile güç üretebildiğ...Devamını Oku

15 May 2024

• ABD Ticaret Bakanlığı, Intel ve Qualcomm'un Huawei'ye yarıiletken satmasına izin veren ihracat lisansını iptal etti. Böylelikle ABD, Huawei'nin dizüstü bilgisayar ve cep telefonlarında kullandığı çiplere ulaşımını engelledi. Bir adım geriden: Cumhuriyetçi milletvekilleri, Huawei'nin Çin hükümetinin siber casusluk yapmasına yardım ettiğini belirterek Biden hükümetinin ABD teknolojisinin şirkete verilmesini engelleyen yaptırımlarının artırılmasını istemişti.

10 May 2024

• ABD Ticaret Bakanlığı, Intel ve Qualcomm'un Huawei'ye yarıiletken satmasına izin veren ihracat lisansını iptal etti. Böylelikle ABD, Huawei'nin dizüstü bilgisayar ve cep telefonlarında kullandığı çiplere ulaşımını engelledi. Bir adım geriden: Cumhuriyetçi milletvekilleri, Huawei'nin Çin hükümetinin siber casusluk yapmasına yardım ettiğini belirterek Biden hükümetinin ABD teknolojisinin şirkete verilmesini engelleyen yaptırımların artırılmasını istemişti.

09 May 2024

• Bloomberg , Çin merkezli Huawei'nin ABD merkezli bağımsız Optica Foundation üzerinden Harvard Üniversitesi'nin de aralarında bulunduğu bir grup üniversite tarafından yürütülen araştırmalara para desteği sağladığını yazdı. Perspektif: Şirket, yatırımlarını Çin hükümetinin ABD teknolojisini kullanmasına engel olmak için Huawei'ye getirilen yaptırımlar nedeniyle gizli tutmak zorunda kaldığını ve art niyeti bulunmadığını belirtti.

07 May 2024

Quando AIQuando AI

HİKAYE

Apple, sorunlarına çözümü yapay zekada arıyor

Apple CEO'su Tim Cook, Perşembe günü yaptığı açıklamada şirketin tamamen yapay zekaya odaklandığını doğruladı. Etkisini kaybeden iPhone'lar, Çin pazarındaki rekabet ve Batı'nın antitröst yasaları Apple'ın rüzgarını keserken şirket, çözümü AI'da arıyor.

05 May 2024

• Çin merkezli Huawei, net kazancının Mart çeyreğinde %564 yükseldiğini açıkladı . Şirketin akıllı telefon sevkiyatı yılın ilk çeyreğinde %70 artarken Apple'ın Çin'deki satışları %19 düşüş yaşadı.

01 May 2024

• Çin merkezli Huawei, sürücüsüz araçlar için yeni yazılım şirketi Qiankun'u tanıttı . Şirket, bu sisteme sahip 10'dan fazla arabayı 1 yıl içinde piyasa sunmayı hedefliyor.

30 Nis 2024

• Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei , Qiankun adlı yeni bir akıllı sürüş yazılımı markası duyurdu. Bu yıl Dongfeng, Changan, GAC, BAIC, Aito, Chery ve JAC gibi markalar tarafından piyasaya sürülecek 10 yeni modelde yer alacak sistem şasi, ses sistemi ve sürücü koltuğu gibi alanları da kapsayan entegre bir çözüm olarak sunulacak. Açıklama: Huawei'nin Akıllı Otomotiv Çözümü (IAS) iş birimi CEO'su Jin Yuzhi, 2024 yılı sonuna kadar Huawei otonom sürüş sistemiyle d...Devamını Oku

30 Nis 2024

• Cumhuriyetçi milletvekilleri Marco Rubio ve Elise Stefanik, Biden hükümetinin Çin merkezli Huawei'ye yapılan satışları engellemesi için çağrıda bulundu . Bir adım geriden: Huawei'nin ilk AI destekli dizüstü bilgisayarı MateBook X Pro'nun ABD merkezli Intel'in yeni Core Ultra 9 işlemcisi ile geçen hafta piyasaya sunmuştu. Bu nedenle Cumhuriyetçi milletvekilleri, Ticaret Bakanlığı'nın Huawei'ye çip satması için Intel'e izin verdiğinden şüphelenmişti.

26 Nis 2024