Jeep ile ilgili hikayeler

• Jeep, Wagoneer S isimli tamamen elektrikli SUV modelini tanıttı. İç gövdesinde totalde 45 inç boyuta sahip 4 ekranla gelen lüks otomobilde, 19 hoparlörlü ses sistemi bulunduğu belirtildi. Araç, Kuzey Amerika'da 72 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Önemli ayrıntı: Jeep Wagoneer S, 0’dan saatte 100 kilometre hıza 3,4 saniyede ulaşabiliyor. Lüks SUV ayrıca tek şarjla yaklaşık 500 kilometre menzil sunuyor.

05 Haz 2024

• Rekabet Kurulu, Tofaş’ın Stellantis Türkiye’yi satın alımına ilişkin başlattığı incelemeyi uzatma kararı aldığını açıkladı. 2023’ün Aralık ayında başlatılan incelemenin, 23 Mayıs’ta sona ermesi bekleniyordu. Bir adım geriden: Tofaş, geçen yıl Stellantis’in Türkiye’deki haklarını satın almak üzere anlaşmaya vardığını duyurmuştu. 400 milyon avro değerindeki anlaşma; Alfa Romeo, Fiat, Citroën, DS Automobiles, Jeep, Maserati, Opel ve Peugeot gibi tüm Stellantis mark...Devamını Oku

29 May 2024

• Tofaş , Stellantis'in Türkiye'deki dağıtım şirketi olan Stellantis Otomotiv Pazarlama AŞ 'nin sermayesinin tamamını 400 milyon avro karşılığında satın almak için anlaştı. Anlaşma uyarınca Stellantis çatısı altındaki Fiat, Opel, Peugeot ve Citroën ile Alfa Romeo, DS Automobiles, Jeep ve Maserati markalarına ait araçların da distribütörlüğü Tofaş'a geçiyor. Söz konusu pay devri ile birlikte Tofaş'ın sektör içindeki pazar payı %19'lu seviyelerden %32'ye çıkacak.

06 Mar 2023

🤝🏻 Tofaş , Stellantis'in Türkiye'deki dağıtım şirketi olan Stellantis Otomotiv Pazarlama AŞ 'nin sermayesinin tamamını 400 milyon avro karşılığında satın almak için anlaştı. Anlaşma uyarınca Stellantis çatısı altındaki Fiat, Opel, Peugeot ve Citroën ile Alfa Romeo, DS Automobiles, Jeep ve Maserati markalarına ait araçların da distribütörlüğü Tofaş'a geçiyor. Stellantis NV ile Koç Holding AŞ'nin, Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ'de hâlihazırda yarı yarıya ortaklığı bulunu...Devamını Oku

03 Mar 2023

• Stellantis, maliyetleri kontrol altına almak için ABD'de 1.350 kişinin çalıştığı montaj fabrikasındaki operasyonları durduracak. Jeep, Fiat, Citroën ve Peugeot gibi markaları bünyesinde bulunduran şirket, 28 Şubat'tan itibaren fabrikanın işlevsiz kalacağını ve çalışanları farklı birimlere transfer etmeye çalışacağını; ancak işten çıkarmalar olacağını belirtti. Arka plan: Yapılan açıklamada, şirketin ve sektörün yarı iletken kıtlığı ve Covid-19 ile ilgili tedarik soru...Devamını Oku

12 Ara 2022

• Jeep, Fiat, Citroën, Peugeot ve Alfa Romeo gibi markaları bünyesinde bulunduran Stellantis, Macaristan merkezli gelişmiş yapay zeka ve otonom sürüş yazılımı geliştiricisi aiMotive'i satın alacağını açıkladı.

21 Kas 2022

• Stellantis'in geliri 3'üncü çeyrekte yıllık bazda %29 artışla beklentilerin üzerine çıktı ve 42,1 milyar avro oldu. Renault ve Jeep, Fiat, Peugeot ve Alfa Romeo gibi şirketleri bünyesinde bulunduran otomobil üreticisinin teslim ettiği araç sayısı %13 artarak 1,281 milyona çıktı.

07 Kas 2022

• European carmakers BMW and Stellantis reported surging revenues, boosted by higher prices and strong pent-up demand for cars following the Covid-19 pandemic. BMW posted Q3 sales of €37.2 billion, up by over a third, in large part due to strong sales in China. Meanwhile, Stellantis, the owner of Jeep and Peugeot, said sales in Q3 climbed 29% to €42.1 billion. via FT Looking ahead… BMW warned that high inflation and interest rate hikes were starting to weaken...Devamını Oku

04 Kas 2022

• Stellantis, küresel çip kıtlığı nedeniyle Michigan'daki kamyonet montaj fabrikasında 3 vardiyadan 1'ini iptal ettiğini açıkladı. Jeep, Fiat, Citroën ve Peugeot gibi markaları bünyesinde bulunduran şirket ayrıca 2012 ve 2018 model 30 bin aracının emisyon standartlarına uygun olmadığı gerekçesiyle açılan davada 5,6 milyon dolar ödeyerek uzlaşmaya karar verdi.

17 Eki 2022

• Stellantis, 2012 ve 2018 model 30 bin aracın emisyon standartlarına uygun olmadığı suçlamasıyla hakkında açılan davada 5,6 milyon dolar ödeyerek uzlaşmaya karar verdi. Jeep, Fiat, Citroën ve Peugeot gibi markaları bünyesinde bulunduran şirket "sorumluluk üstlendiğini ancak bunun gelecek stratejilerini yansıtmadığını" açıkladı.

17 Eki 2022