Pizza Hut ile ilgili hikayeler

Hayat kısa, enflasyon uçuyor

Tarımsal ürünler ve gıda fiyatlarının genel TÜFE’den çok daha hızlı artış göstermesiyle hızla yükselen gıda enflasyonu, hem Türkiye'de hem dünyada etkisini giderek daha fazla hissettiriyor. Üreticiler ve tüketiciler durumla nasıl başa çıkıyor?

Doğa Yurduneri

·

02 May 2024

hayat-kisa-enflasyon-ucuyor
• Youtuber Eric Decker ile iş birliği yapan Pizza Hut, dünyanın en büyük pizzasıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Yaklaşık 1300 metrekarelik pizza, Los Angeles Kongre Merkezi'nde hazırlandı. Parçalar hâlinde pişirilen pizzanın 68 bin dilime bölündüğü ve yemek dağıtan yardım kuruluşlarına bağışlanacağı ifade edildi.

28 Oca 2023

• Yum Brands , the parent company to fast food chains like Pizza Hut, KFC, and Taco Bell, said a ransomware attack affected some of its information technology systems, which led to the closure of nearly 300 restaurants in the UK for a day. The company added all the stores were now operational and it had initiated response protocols, and an investigation had also been initiated while Federal law enforcement was notified.

20 Oca 2023

• Pizza Hut , "İtalyan Taco" isimli yeni ürününü ABD'de duyurdu; ancak pizza zincirinin yeni ürünü pepperoni ve jalapeno biberli pizzadan oluşuyor. Klasik bir pizza yeme şekli olan dilimin ortadan katlanmasına "İtalyan Taco" adını veren şirket "En iyi yanı? Bu neredeyse inanılmaz yenilik asla bitmeyecek. İtalyan Taco buradaydı ve sonsuza dek burada kalacak." dedi. Neden? Şirketin bu ürünü "İtalyan Taco" olarak adlandırmasının temel nedeninin Taco Bell'in geçtiğimiz...Devamını Oku

17 Eyl 2022

• KFC ve Pizza Hut , Ukrayna'nın işgaline tepki olarak Rusya'da faaliyetlerini durdurma kararı aldı . Bir adım geriden: Geçtiğimiz günlerde de McDonald's, Starbucks ve Coca-Cola gibi şirketler faaliyetlerini askıya aldıklarını bildirmişti.

12 Mar 2022

🔥 Gündem Dünyanın en büyük finansal hizmet şirketlerinden biri olan Visa, bankalara hizmet veren bir kripto para birimi danışmanlık hizmeti başlattı ve ilk müşterisi ile anlaştı. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, 8 Aralık’da “Endgame” başlıklı bir blog yazısı yayımladı. Rolluplar ve ağın ölçeklenebilirliğinin tartışıldığı yazı, adı nedeniyle büyük bir ilgiye sahne oldu. Buterin’in paylaştığı ilk dakikalarda siteye erişim sağlanamadı. Star Trek filminin yaratı...Devamını Oku

10 Ara 2021

apéroapéro

HİKAYE

Yoksa siz zincirleştirdiklerimizden misiniz?

Verimlilik, hesaplanabilirlik, öngörülebilirlik ve denetim zincirlerine bağlı restorancılık; 20. yüzyılın yemek sektörünü tanımlayan kavramlardan.

16 Haz 2021

yoksa-siz-toplumun-mcdonaldlastiramadiklarindan-misiniz
• Bitki bazlı et üreticisi Beyond Meat , McDonald’s ve bünyesinde Taco Bell, Pizza Hut ve KFC’yi barındıran Yum! Brands grubuyla anlaştığını duyurdu. Yapılan anlaşma sonucu Beyond Meat yaklaşık 50 binden fazla restoranda, 150’den fazla ülkede ürünlerini insanlarla buluşturma imkânı elde etmiş olacak. Anlaşmanın McDonalds tarafı : Yapılan anlaşmayla Beyond Meat, McDonald’s’ın şu anda Danimarka ve İsveç’te test edilmekte olan McPlant hamburgerinin üç yıllığına ana tedar...Devamını Oku

Adasu Mireli

·

10 Mar 2021

• Bitki bazlı etlerde son durum: Covid-19 salgınıyla büyüme hızı artan küresel bitki bazlı et pazarının, yıllık %15,8 bileşik büyüme oranıyla 2027 yılına kadar 35,4 milyar dolar a ulaşması bekleniyor. McDonald’s, Burger King, Pizza Hut gibi ana akım restoranların bu pazardaki girişimleri bitki bazlı ete erişimi kolaylaştırması açısından büyük bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Adasu Mireli

·

10 Mar 2021

• Beyond Meat ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle Pizza Hut, Beyond Italian Sausage Pizza ve Great Beyond Pizza adını verdiği iki yeni pizzasıyla pizza üstü malzemelere bitki bazlı alternatif oluşturuyor . Ortaklık : Pizza Hut marka müdürü David Graves, Beyond Meat’i ABD'deki bitki bazlı protein üretimine öncülük ettiği için kendilerine ortak seçtiklerini belirtti. Graves, bu ortaklık sonucu lezzetten ödün vermeden klasik italyan sosisine alternatif yarattıklarını v...Devamını Oku

Adasu Mireli

·

10 Mar 2021