aposto-logo
TR
TREN

eşcinsellik ile ilgili hikayeler

• Yemen'de Husilerin kontrolündeki bir mahkeme, eşcinsel oldukları gerekçesiyle 13 kişiye idam cezası verdi. 3 kişinin benzer bir suçlamayla hapis cezasına çarptırıldığı kaydedilirken, 35 kişinin de eşcinsellik suçlamasıyla tutuklu olduğu bildirildi.

07 Şub 2024

PsikeartPsikeart

HİKAYE

Hemcinsini sevmek

Bir kadının bir başka kadını sevmesi kendiliğinden mücadelecidir

Hande Öğüt

·

29 Mar 2023

Öneri programımız kapsamında bir arkadaşını bültenimize abone yapan herkese bir aylık MUBI üyeliği hediye ediyoruz. Bu bağlantıdan abone olduklarına emin olduktan sonra detayları bizimle paylaşın ve üyelik kazanın. 07 Nisan: Ayşe Ünal ve Mehmet Kurtuluş ’un 2016’da Türkiye Sinemasına hediye ettiği, zamansız animasyon film Kötü Kedi Şerafettin , Bülent Üstün ’ün 1996’da L-Manyak dergisine hazırlamaya başladığı çizgi karakteri perdeye taşımıştı. 08 Nisan...Devamını Oku

07 Nis 2022

Avrupa Parlamentosu , Avrupa Birliği'ni "LGBTİ+ özgürlük bölgesi" ilan etti . Karar kapsamında AB sınırları içinde LGBTİ+ bireylere yönelik her türlü nefret söylemi ve ayrımcılığın AB Temel Haklar Şartı ile temel insan hakları sözleşmelerine aykırı olduğu açıklandı. Bir adım geriden: Polonya'daki bazı belediyelerin "LGBTİ+ ideolojisinden arındırılmış bölge" yaratma girişimleri ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın eşcinsellik karşıtı sözleri AB'de tepki toplamıştı.

12 Mar 2021