aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

cinsellik ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Sağlıklı cinsel ilişki kavramı ve Türkiye'de bilinç

Cinsel Sağlık İletişim Uzmanı Rayka Kumru, sağlıklı bir cinsel ilişkinin ne olduğunu tanımlıyor, Türkiye'de cinselliğe ve cinsel ilişkilere ilişkin farkındalığı değerlendiriyor.

27 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Türkiye, cinsel sağlık eğitiminde yeterli mi?

Rayka Kumru Türkiye'de gençlerin cinselliğe ilişkin başvurdukları kaynakları sıralıyor; Türkiye'deki eğitimi değerlendiriyor.

20 Ağu 2023

iki ucu boklu değnek

Aşkla cinsellik, bir değneğin iki ucu olmak zorunda değildir; aralarındaki mesafe akışkan ve değişken olabilir!

28 Haz 2023

🦾 robotlarla seks: Cinsellik eğitiminin en korkulu rüyası konularından birini tahtaya çıkıp anlattık. ⛏️ cinsellik 101: el yordamıyla aramak: Cinsellik eğitimine ulaşmak için geçtiğimiz yerleri, kazdığımız yolları düşündük. 🎬 bir kuşağın hikâyesi: Euphoria : Türkiye dışında cinsellik eğitimine erişim ne alemde, Z kuşağının ilişkileri ekranlara nasıl yansıyor, gibi sorulardan hareketle Sezen Sayınalp , Euphoria dizisi hakkında yazıyor. 🎤 20’liklerden c...Devamını Oku

14 Haz 2023

cinsellik 101: el yordamıyla aramak

Yüzeyde bir sürü bilgi dolaşıyor, ama asıl ihtiyaç duyduklarımız bir yerlerde gizli, gömülü. Bazen basit bir doğru bilgiye erişmek için bile kazmak gerekiyor, kazılan yerde bulunan bilgi de her zaman tatmin edici olmayabiliyor.

Tuğba Gökduman

·

14 Haz 2023

🌐 kapsamlı cinsellik eğitimi (KCE): Kapsamlı cinsellik eğitimi dediğimizde tam olarak neyi kastettiğimizi anlattık. 🏜 Türkiye’de cinsellik eğitiminin konumu: Türkiye’de hem yüz yüze hem de dijital ortamda cinsellik eğitimi verenlere sorduk. 🚦 cinsellik eğitiminin önündeki bariyerler: Önümüzde engel olanlara isyan ettik. 🐞 kanıta dayalı faydalar: KCE’nin türlü türlü faydalarını kısaca özetledik. 🔑 boyu değil işlevi: Üşenmedik, üşenenler için bu sayının a...Devamını Oku

31 May 2023

Türkiye’de cinsellik eğitiminin konumu

Biz yetişkinler ve uzmanlar kendimizi hazır hissetmiyorsak, hazırlanmalı; kendimizi rahatsız hissediyorsak da neden rahatsız olduğumuzu keşfetmeliyiz.

31 May 2023

cinsellik eğitiminin önündeki bariyerler

Tek bir insanın sözü, yazısı, düşüncesi, ön yargısının, nasıl olur da yıllardır dünyanın dört bir yanında yapılmış araştırmaları bertaraf etmesi beklenebilir ki?

31 May 2023

📌 Kapsamlı Cinsellik Eğitimi (KCE), yerel ve uluslararası standartları olan, kanıta dayalı şekilde hazırlanmış, genelde sistematik bir program izleyen ve cinselliğe ve cinsel sağlığa dair bilgi, beceri ve tutum kazandırmayı hedefleyen bir eğitim modelidir. 📌 Cinsellik eğitim karşımıza, cinsel gelişim eğitimi, mahremiyet eğitimi, üreme sağlığı eğitimi, koruyucu-önleyici eğitim, HIV eğitimi gibi isimlerle çıkabilir. İsmi ne olursa olsun eğitim seks-pozitif, yargılayıcı olma...Devamını Oku

Tuğba Gökduman

·

31 May 2023

Aposto P.S.Aposto P.S.

HİKAYE

Rayka Kumru ile sorumlu ve dayanışmacı yayıncılık

Aposto'da yayımda olan müstehcen mecmua'nın yayıncılık değerleri üzerine bir sohbet

26 May 2023