aposto-logo
TR
TREN

cinsel ilişki ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Sağlıklı cinsel ilişki kavramı ve Türkiye'de bilinç

Cinsel Sağlık İletişim Uzmanı Rayka Kumru, sağlıklı bir cinsel ilişkinin ne olduğunu tanımlıyor, Türkiye'de cinselliğe ve cinsel ilişkilere ilişkin farkındalığı değerlendiriyor.

27 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Cinsel sağlık: Enfeksiyonlardan korunma bilinci neden gelişmiyor?

Cinsel Sağlık İletişim Uzmanı Rayka Kumru, cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlardan korunma bilincinin yeterince gelişmemesinin sebeplerini anlatıyor.

27 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

En sık deneyimlenen sorunlardan biri: Erken boşalma

Rayka Kumru, erken boşalmanın kriterlerini, erken boşalmanın ertelenmesi ve bu sorunun çözümü adına yapılabilecekleri anlattı.

27 Ağu 2023

bir seçim olarak korunma

Korunma yöntemlerine erişim, insanların bedenleri, partnerleri, cinsel yaşamları ve aile planlamalarına dair seçimlerini çeşitlendiriyor.

Tuğba Gökduman

·

23 Ağu 2023

Korunma: Cinsel yolla aktarılabilen enfeksiyonlar ve istenmeyen gebeliklere karşı korunmak için, cinsel davranışlar sırasında kullanılan bir seri ürün ve ilaç. Onay: Onay belli bir fiziksel/cinsel davranışı özgür iradeyle, sözlü olarak ya da beden diliyle onaylamak, yani kabul etmek anlamına gelir. Cinsel davranışlar açısından onay aynı zamanda iletişim kurma, soru sorma, birbirini dinleme ve birbirinin sınırlarına saygı gösterme anlamına gelir. Onay, ilişkilerde saygıl...Devamını Oku

23 Ağu 2023

müstehcen öneriler

Onay, korunma, yasalar ve erişim üzerine söylenebilecek daha çok şey var. Biz bir kısmına yer verdik, merak edip başka neler varmış diyecekleri ise müstehcen önerilerimiz bekliyor! Bu sayımızda size 3 podcast bölümü, 2 yazılı kaynak ve 1 test sunuyoruz.

Rayka Kumru

·

23 Ağu 2023

📌 Korunmak temel bir sağlık hakkıdır ve istenmeyen gebelikler ile cinsel yolla aktarılabilen enfeksiyonlardan korunmayı kapsar. 📌 Bir hakkın hak olarak tanınması yetmez, uygulanabilir olması için devletin üstüne düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekir. 📌 Korunma, insanların bedenleri, partner seçimleri, cinsel yaşamları ve aile planlamaları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlar. 📌 Korunma yöntemlerinin kullanımı öncesinde partnerle seçilen ürünü...Devamını Oku

23 Ağu 2023

iki ucu boklu değnek

Aşkla cinsellik, bir değneğin iki ucu olmak zorunda değildir; aralarındaki mesafe akışkan ve değişken olabilir!

28 Haz 2023

Kapanışa hoş geldiniz! Bülteni sonuna kadar okuyanlara özel bir çift önerimiz var. Bu hafta ortak noktada tek kişilik dev kadrolar yer alıyor. "Vazgeçmeyen birini yenemezsin." Kaynak: Netflix • Dolemite is My Name filmi , 1970’lerde kaydettiği Dolemite komedi albümleri ve 1975 yapımı Dolemite filmi ile tanınan komedyen ve oyuncu Rudy Ray Moore ’un hayatına odaklanıyor. Muhabbet tellalı ve kenar mahalle kahramanı bir karaktere hayat veren oyuncu The Human T...Devamını Oku

10 Ağu 2022