aposto-logo
TR
TREN

prezervatif ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

En yaygın korunma: Prezervatif kullanımı

Rayka Kumru, ilişkide en yaygın korunma yöntemi olan prezevatif ile ilgili doğru bilinen yanlışları, korunma oranını azaltan etkenleri ve avantajlarını anlatıyor.

27 Ağu 2023

📌 Korunmak temel bir sağlık hakkıdır ve istenmeyen gebelikler ile cinsel yolla aktarılabilen enfeksiyonlardan korunmayı kapsar. 📌 Bir hakkın hak olarak tanınması yetmez, uygulanabilir olması için devletin üstüne düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekir. 📌 Korunma, insanların bedenleri, partner seçimleri, cinsel yaşamları ve aile planlamaları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlar. 📌 Korunma yöntemlerinin kullanımı öncesinde partnerle seçilen ürünü...Devamını Oku

23 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Kapsamlı cinsellik eğitimi

Rayka Kumru, kapsamlı cinsellik eğitimini anlatıyor.

Rayka Kumru

·

20 Ağu 2023

cinsellik 101: el yordamıyla aramak

Yüzeyde bir sürü bilgi dolaşıyor, ama asıl ihtiyaç duyduklarımız bir yerlerde gizli, gömülü. Bazen basit bir doğru bilgiye erişmek için bile kazmak gerekiyor, kazılan yerde bulunan bilgi de her zaman tatmin edici olmayabiliyor.

Tuğba Gökduman

·

14 Haz 2023

20’liklerden cinsellik eğitimi üzerine

Cosmo, Tumblr ve Filmler. Doğru cinsellik eğitimini nereden alıyoruz?

Yasmin Güleç

·

14 Haz 2023

kanıta dayalı faydalar

Yıllardır yapılan araştırmalar kapsamlı cinsellik eğitimi hakkında neye işaret ediyor?

Rayka Kumru

·

31 May 2023

ihtiyaçlarımız neler?

Hizmet, erişim, alanlar, ve insan onuruna yaraşır bir yaklaşım...

22 Mar 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Göze görünmeyenin ipuçları

Çatı oluğuna atılmış bir prezervatif, içeriden dışarıya dürbünle bakan birinin gölgesi, garaj kapısının önündeki yağ birikintisi... Bir albüm kapağından bahsediyoruz.

trivago ama market alışverişi için: deliveri Business Insider'da hazırlanan bir rapora göre, küresel online market alışverişi pazarının 2 yıl önce 632 milyar dolar düzeyine ulaştığını söylüyor. Girişimlerin yanı sıra Türkiye'nin önemli mağaza perakendecileri de dijitaldeki operasyonlarına hız vermeye başladı. Analiz şirketi SimilarWeb ise, geçtiğimiz 30 günü değerlendirdiği raporunda yiyecek, içecek ve market alışverişi teslimat hizmetlerinin kullanımında %7,...Devamını Oku

10 Mar 2021