aposto-logo
TR
TREN

Tuğba Gökduman

Fransa EHESS'te Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları alanında yaptığı yüksek lisansının ardından aynı okulda başladığı doktora araştırmalarına devam ediyor. Cinsellik ve ilişkiler hakkında araştırıyor, okuyor, yazıyor; tabukamu'nun araştırma ve editoryal süreçleriyle ilgileniyor.

güvensiz ilişkiden çıkış haritası

Güvensiz ilişkiler bir labirentte kaybolmuş gibi hissettirebilir, fakat en karışık labirentlerde bile soluklanılacak alanlar ve bir çıkış vardır.

Tuğba Gökduman

·

06 Eyl 2023

bir seçim olarak korunma

Korunma yöntemlerine erişim, insanların bedenleri, partnerleri, cinsel yaşamları ve aile planlamalarına dair seçimlerini çeşitlendiriyor.

Tuğba Gökduman

·

23 Ağu 2023

çantada keklik

Artık o ilişkide olmayı istemiyorken istiyormuş gibi davranmaya devam etmek ya da partnerinin istemediğini fark etmesine karşın onu o ilişkide kalmaya zorlamak ne aşka, ne de güvenli ilişkilere aittir.

Tuğba Gökduman

·

09 Ağu 2023

onay, aşkta mısın?

Onay + onay = onay var

Tuğba Gökduman

·

09 Ağu 2023

dijitalden yürüyen aşklar

kokulu mektupların yerini kalpli mektup emojisi mi aldı?

Tuğba Gökduman

·

12 Tem 2023

cinsellik 101: el yordamıyla aramak

Yüzeyde bir sürü bilgi dolaşıyor, ama asıl ihtiyaç duyduklarımız bir yerlerde gizli, gömülü. Bazen basit bir doğru bilgiye erişmek için bile kazmak gerekiyor, kazılan yerde bulunan bilgi de her zaman tatmin edici olmayabiliyor.

Tuğba Gökduman

·

14 Haz 2023

görünmez erkeklikler

İsyanımız bazı erkeklikleri görünmezleştirenlere…

Tuğba Gökduman

·

17 May 2023

erkekliğinizi nasıl isterdiniz?

Erkeklikleri zarar vermeyen özelliklerle, bastırmayan ve bastırılmayan rollerle ve çok boyutlu kimliklerle nasıl düşünebiliriz?

Tuğba Gökduman

·

17 May 2023