aposto-logo
TR
TREN

Viyana ile ilgili hikayeler

• Avusturya merkezli bulut tabanlı yazılım test otomasyonu platformu Antithesis , Tohum yatırım turunda 47 milyon dolar yatırım aldı . Detaylar: Viyanalı girişim, yazılımların en yeni sürümlerini sürekli olarak tarıyor, hataları buluyor ve hata ayıklama bilgilerini üretiyor.

20 Şub 2024

• Avusturya , Viyana-Münih arası yolculuk süresini 4 saatten 2,5 saate indirecek yeni demiryolu projesini duyurdu. Hükümet ve ulusal tren işletmecisi ÖBB, 2040'a kadar yıllık 255 milyon kilometrelik seyahat imkanı tanıyacak toplam 67 güzergahın tamamlanacağını bildirdi.

17 Şub 2024

• Viyana merkezli risk sermayesi şirketi (VC) Speedinvest , 300 milyon avro hedeflediği dördüncü yatırım fonunda 350 milyon avro büyüklüğe ulaştı. Böylece şirketin kontrol ettiği varlık tutarı da 1 milyar avroyu geçti. Detaylar: 2011’de kurulan VC, Speedinvest 4 fonuyla erken aşama fintech, sağlık, SaaS, derin teknoloji, biyoteknoloji, altyapı ve iklim çözümleri geliştiren girişimlere odaklanacak.

06 Şub 2024

DuendeDuende

HİKAYE

2024’te müzik için yola çıkıyoruz

Müzik endüstrisinin ana damarının canlı etkinlikler olduğu bir kez daha tasdiklendi. Dünyaca ünlü araştırma firmaları 2024’te seyahat etme nedenleri arasında en önemlisinin konser izlemek olduğunu açıkladı. Eras Tour henüz yarı yolda olmasına rağmen Taylor Swift bu yılki kazancını 780 milyon dolara taşıdı. Konser filmi ise daha ilk haftasında dünya çapında 250 milyon dolar hasılata ulaştı.

Eda Solmaz

·

18 Ara 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Huo Rf

Multidisipliner sanatçı ve border_less kurucusu Huo Rf (Ümit) ile kendi sözleri üzerinden tanışıyoruz.

14 Ara 2023

• I nterpol'un BAE'li Başkanı Ahmed Nasır el Reisi hakkında iki İngiltere vatandaşı tarafından Avusturya'nın başkenti Viyana'da yeni bir suç duyurusunda daha bulunuldu. Bir adım geriden: Reisi hakkında Türkiye, Fransa, İsveç ve Norveç'te de işkence ve kötü muamele nedeniyle 4 ayrı suç duyurusu bulunuyordu.

29 Kas 2023

• İnterpol'un BAE'li Başkanı Ahmed Nasır el Reisi hakkında iki İngiltere vatandaşı tarafından Avusturya'nın başkenti Viyana'da yeni bir suç duyurusunda daha bulunuldu. Bir adım geriden: Reisi hakkında Türkiye, Fransa, İsveç ve Norveç'te de işkence ve kötü muamele nedeniyle 4 ayrı suç duyurusu bulunuyordu.

28 Kas 2023

• TimeOut dergisi , Avrupa’da Noel dekorasyonlarını görmek için ziyaret edilmesi gereken 10 şehri açıkladı. Liste: Seçilen şehirler sırasıyla Londra, Barselona, Paris, Zürih, Lizbon, Budapeşte, Dublin, Edinburgh, Viyana ve Madrid olarak açıkladı. Öte yandan: TikTok’taki görüntülenme sayılarına göre en popüler dekorasyonlar arasında Londra ve Brüksel de bulunuyor.

25 Kas 2023

• Kalp hastalıkları için ölçeklenebilir bir insan organoidi ve yapay zeka destekli ilaç keşif platformu sunan Viyana merkezli biyoteknoloji girişimi HeartBeat.bio ; i&i Biotech Fund, Invest AG, aws Gründungsfonds II ve Tensor Ventures tarafından Seri A turunu 4,5 milyon avro ile tamamladı. Yeni yatırımla birlikte girişimin şu ana kadar topladığı yatırım miktarı 10 milyon avroya ulaştı. Nedir? HeartBeat.bio'nun Cardioid İlaç Keşif Platformu, geleneksel klinik önces...Devamını Oku

07 Kas 2023