Budapeşte ile ilgili hikayeler

• Piyanonun yaşayan efsanesi Maria João Pires , Festival Strings Lucerne eşliğinde 52. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 31 Mayıs’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda müzikseverlerle buluşacak . Ayrıca: Festivalde ayrıca 1 Haziran’da Khatia Buniatishvili, 2 Haziran’da Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Macar Ulusal Korosu, 3 Haziran’da ise Budapeşte Festival Orkestrası ve Francesco Piemontesi sahne alacak.

30 May 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

10 maddede bu hafta

Bir çırpıda geçen haftanın öne çıkan gelişmeleri.

27 Oca 2024

10-maddede-bu-hafta-b90
• Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban , Budapeşte'deki toplantıları sonrasında ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye-AB ilişkileri ile Ukrayna ve Gazze'deki gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Türkiye ile Macaristan'ın savunma sanayisinde işbirliğini güçlendirmeyi hedeflediği bildirildi. Dahası: Erdoğan ayrıca, Ukrayna'da diplomatik çözüm odaklı çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Türkiye olarak taraflardan talep ...Devamını Oku

20 Ara 2023

• Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban , Budapeşte'deki toplantıları sonrasında ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye-AB ilişkileri ile Ukrayna ve Gazze'deki gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Türkiye ile Macaristan'ın savunma sanayisinde işbirliğini güçlendirmeyi hedeflediği bildirildi. Dahası: Erdoğan ayrıca, Ukrayna'da diplomatik çözüm odaklı çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Türkiye olarak taraflardan talep olm...Devamını Oku

19 Ara 2023

• TimeOut dergisi , Avrupa’da Noel dekorasyonlarını görmek için ziyaret edilmesi gereken 10 şehri açıkladı. Liste: Seçilen şehirler sırasıyla Londra, Barselona, Paris, Zürih, Lizbon, Budapeşte, Dublin, Edinburgh, Viyana ve Madrid olarak açıkladı. Öte yandan: TikTok’taki görüntülenme sayılarına göre en popüler dekorasyonlar arasında Londra ve Brüksel de bulunuyor.

25 Kas 2023

DuendeDuende

HİKAYE

❤️‍🩹 Elimizden tutan ve yaralarımızı saran konserler: The National

Bu yılın en iyi performanslarına imza atan indie’nin “Sad Dads”lerinin şarkıları melankolik olmasının yanı sıra şifalandırıcı aynı zamanda.

Eda Solmaz

·

09 Eki 2023

elimizden-tutan-ve-yaralarimizi-saran-konserler-the-national
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Anti-Popülizm İkilemi

Muhalefet partileri görevdeki otoriter bir lidere karşı birleşebilseler bile, siyasetin parametrelerini değiştirmek ve bir seçimi buna göre şekillendirmek çok daha zordur.

16 Mar 2023

anti-populizm-ikilemi
Aslanlı Köprü’nün Yanlış Bilinen Hikâyesi

Budapeşte.. Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri.. Muhteşem mimarisi ve ışıklandırmalarıyla tamamen görsel şölen sunan efsanevi şehir.. Peki bu şehirde, şehir efsaneleri de var mı?

15 Eki 2022

aslanli-koprunun-yanlis-bilinen-hikayesi
439. Bölümün Transkripti

Podcast bölümümüzdeki haberlerin ayrıntıları

16 Eyl 2022

438-bolumun-transkripti-1