aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Kopenhag ile ilgili hikayeler

• Danimarka merkezli kraft bira markası Mikkeller'in bira festivali MBCC bu yıl 10-11 Mayıs'ta Kopenhag’ta düzenleniyor. Markanın iyi birayı ve onu üreten insanları kutlamak üzere düzenlediğini belirttiği bu festivalde Türkiye'yi temsilen somx Brewery yer alıyor. Okuma önerisi: somx'in kurucuları Can Çakmakçı ve Mehmet Katipzadeler'in kraft birayla tanışma ve somx'e varma yolculuğu apéro'da .

11 May 2024

• Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yaşam kalitesi, maaşlar ve konut kiraları değerlendirilerek 700 bin kişiyle yapılan yeni bir araştırma, İstanbul’un kira sorununda üst sıralarda yer aldığını ortaya koydu. Ayrıntılar: Araştırmaya göre Avrupa’nın kiracı için en pahalı kenti Cenevre oldu. Listede Cenevre’yi İstanbul ve Münih izledi. Bu iki şehirde yaşayan kişilerin yalnızca %10’u, kentlerinde uygun fiyata oturabilecekleri bir daire bulduğunu söyledi. Listeni...Devamını Oku

09 May 2024

• KOBİ'lere muhasebe yazılımı sağlayan Kopenhag merkezli fintech Ageras , çıktığı yatırım turunda, Investcorp, Lazard Asset Management, Formueforvalterne Investering & Tryghed ve Folketrygdfondet gibi yatırımcılardan 82 milyon Euro yatırım topladı.

08 May 2024

• Restoranlar ve güzellik salonları gibi küçük ve orta ölçekli işletmeler için satış noktası ve ödeme çözümleri üreten Kopenhag merkezli Flatpay , B Serisi finansmanda 45 milyon avro topladı.

24 Nis 2024

Fotoğraf: Canva Pro • 2009 yılında Kopenhag'da düzenlenen BM İklim Değişikliği Konferansı 'nda emisyonlarını azaltma sözü veren 30'dan fazla ülkenin birçoğu bu hedeflere ulaşamadı. Yayımlanan yeni bir araştırmaya göre, taahhütte bulunan 34 ülkeden 19’u hedeflerine ulaşamadı. Sınavı geçemeyenler: Avustralya, Avusturya, Kanada, Kıbrıs, İrlanda, Japonya, Hollanda, Norveç, Portekiz, Slovenya, İspanya ve İsviçre taahhütlerinde tamamen başarısız olurken; Belçika...Devamını Oku

20 Nis 2024

18 Nisan’da Levon Bağış ’ın Büyük Şaraplar Tadımı serisinin ikincisi La Scarpetta ’da. Dünya şarapçılığına yön veren Robert Parker’ın 100 puan verdiği şarapların sunulacağı tadımda hangi şarapların yer aldığına bakmak için seni buradan alalım. 21 Nisan'da Silva Özyerli ve Anna Maria Beylunioğlu ile İstanbul, Diyarbakır Ermeni ve Antakya Ortodoksları'nın üç farklı Paskalya çöreğinin hem tadına hem hikayesine doyulacak. Bir Paskalya Çok Çörek , Nadir Gastronomi ...Devamını Oku

13 Nis 2024

Noma Projects , Nisan ayında New York'ta . Noma Projects ekibi NY’da düzenlenecek ilk şehir turuna 14 Nisan Pazar günü başlıyor ve 19 Nisan Cuma gününe kadar devam ediyor. Neler oluyor? Şehirdeyken kitap imza günleri düzenlenecek, pop-up’lar yapılacak, manavda yemek pişirilecek ve yeme-içme sektöründen çeşitli isimlerle işbirlikleri yapılacak. Geziye Kopenhag'dan da pek çok tanıdık yüz katılacak. Detaylar: Etkinlik takvimi, programların detayları ve nasıl katıl...Devamını Oku

10 Nis 2024

• AB Komisyonu'nun 2023 yaşam kalitesi raporuna göre Avrupa'nın en yaşanabilir şehirleri İsviçre'nin en büyük şehri Zürih, Danimarka'nın başkenti Kopenhag ve Hollanda'dan Groningen oldu. Raporda Avrupa'nın "yaşamaktan en memnun olunmayan şehirleri" ise sırasıyla Palermo, Atina ve İstanbul olarak öne çıktı .

06 Nis 2024

• Kopenhag’ta bulunan deneysel restoran Alchemist , Impression serisini paylaşmaya devam ediyor. No. 23: Cheers adındaki parlayan kokteyl, doğadan ve şaşırtıcı biyolüminesans olgusundan ilham alıyor. Nasıl çalışıyor? Işık üreten bir denizanasından elde edilen ekstrat sayesinde kokteyldeki doğal ışıldama etkisi elde ediliyor.

16 Mar 2024

Kopenhag’ta bulunan deneysel restoran Alchemist , Impression serisini paylaşmaya devam ediyor. No. 23: Cheers adındaki parlayan kokteyl, doğadan ve şaşırtıcı biyolüminesans olgusundan ilham alıyor. Biyolüminesanslı denizanasından elde edilen bir ekstrat sayesinde tamamen doğal bir parlama etkisi ortaya çıkıyor.

13 Mar 2024