aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

eurobond ile ilgili hikayeler

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Piyasalar seçime odaklandı: Yabancı ne düşünüyor?

Yabancı yatırımcıların aklında "Seçim sonrasında Şimşek’le yola devam edilir mi?” sorusu var.

Emircan Yaman

·

28 Mar 2024

• Kerim Karakaya : " TCMB'nin faiz kararı sonrasında Türkiye eurobondlarına Londra'dan ciddi alım geliyor. 2047 vadeli -en uzun vadeli dolar tahvili- şu an bütün dünyada en çok yükselen ikinci tahvil." Merkez tarihi fırsatı kaçırmadı. Faizin seviyesinden çok verdiği mesaj çok daha önemli: 1- Merkez Bankası, seçim sürecinde dahi faiz artışı dahil ne gerekiyorsa yapabilir. 2- Enflasyon konusunda ciddiyim, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz."

22 Mar 2024

• Türkiye Varlık Fonu (TVF) , 5 yıl vadeli dolar cinsi eurobond satışına yönelik olarak 5 Şubat itibarıyla yatırımcı toplantıları düzenlemeleri için BBVA, JPMorgan ve Standard Chartered’ı ortak küresel koordinatörler olarak yetkilendirdi. Bununla birlikte: BofA Securities, Emirates NBD Capital, ICBC, ING, QNB Capital ve Societe Generale de ortak talep toplayıcılar oldu.

06 Şub 2024

• BIST 100 endeksi günü 82,1 milyar TL hacim ve %1,04 kayıpla 8.009 puandan tamamladı. Güne pozitif bir açılışla başlayan endeks, açılıştan kısa bir süre sonra gelen satışlarla ibreyi tersine döndürdü. TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın yaptığı konuşmanın ardından satışların hızlandığı endeks, kapanışını 8.000 puan seviyesinin hemen üzerinde yaptı. TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, İstanbul Sanayi Odası’nda yaptığı konuşmasında, “Biz üzerimize düşeni yaparken şu ya da bu s...Devamını Oku

30 Kas 2023

• İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yurt dışında gerçekleştirdiği 5 yıl vadeli yeşil eurobond ihracıyla 715 milyon dolar borçlandı. Tahvilin nihai getirisi ise %10,5 olarak açıklandı.

30 Kas 2023

• Yapı Kredi, uluslararası piyasalardan 500 milyon dolar tutarında ilk sürdürülebilir eurobond ihracını gerçekleştirdi. 5 yıl 1 ay vadeli olarak gerçekleştirilen ve ihraç tutarının iki katından fazla talep gelen işlem, bankanın Sürdürülebilir Finans Çerçevesi (ESG) uyumlu olacak şekilde kullandırılacak.

08 Eyl 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

TCMB’nin döviz rezervindeki düşüş sürüyor

Ayrıca, KKM hacmi artarken BİST'ten çıkış devam ediyor

07 Nis 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Hazine’den Eurobond ihracı

Hazine ilk yeşil tahvil ihracı ile 2,5 milyar USD borçlandı.

06 Nis 2023

• Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) brüt döviz rezervi , Suudi Arabistan kaynaklı 5 milyar USD tutarındaki mevduat ve 2,3 milyar USD tutarındaki eurobond ihracı ile birlikte 6,8 milyar USD artarak 126,9 milyar USD oldu. Veriyle birlikte, yıl başından bu yana yaşanan rezerv erimesi 1,9 milyar USD’ye geriledi.

24 Mar 2023