hip-hop ile ilgili hikayeler

Aposto AnkaraAposto Ankara

HİKAYE

Genç Caz+ 23 Albümünde Projektiles ile Ankara Sound’u

Genç Caz+ 23 albümününde yer alan tek Ankaralı grup Projektiles'a yakından bakıyoruz.

27 Kas 2023

genc-caz-23-albumunde-projektiles-ile-ankara-soundu
🎶 Bristol çıkışlı punk rock grubu IDLES , 16 Şubat’ta Partisan Records etiketiyle yayınlanacak yeni albümleri Tangk ’ı duyurdu. Bu arada: IDLES üyesi Mark Bowen, Radiohead iş birlikçisi Nigel Godrich ve hip-hop prodüktörü Kenny Beats’in prodüktörlüğünü üstlendiği Tangk , grubun En İyi Rock Albümü kategorisinde aday gösterildiği Crawler ’ın ardından 5. stüdyo albümleri olacak. Çıkış teklisi: IDLES, yeni albüm müjdesinin yanında James Murphy ve Nancy Whang’...Devamını Oku

22 Eki 2023

1️⃣ The Rolling Stones, Hackney Diamonds : Rock’n’roll efsanesi The Rolling Stones’un 18 yıl önce çıkan A Bigger Bang ’den bu yana ilk kez yeni şarkılarının yer aldığı albüm olan Hackney Diamonds ’ın sonlarına doğru Mick Jagger’ın, "Bırakın yaşlılar hâlâ genç olduklarına inansınlar," diye haykırdığını işitiyoruz. Diskografi: Britanya topraklarında yayınlanan 24. albümü ve belki de sonuncusunu arşivlerine ekleyen grup, Keith Richards riff ’leri ve Mick Jagge...Devamını Oku

22 Eki 2023

Tekli tekli: 1️⃣ Islandman: Sloganı cave to rave ’i hakkıyla taşıyan yeni tekli Simple Man 2️⃣ Güneş: Belli ki yolu yeni albüme çıkacak bu yılki yedinci teklisi Bölüm Sonu 3️⃣ DJ Shadow: Yedinci albümünü duyuran veteran prodüktörün son numarası Ozone Scraper 4️⃣ L’Rain: Her parmağında bir marifet olan Taja Cheek’in L’Rain mahlasıyla en yeni şarkısı Pet Rock 5️⃣ Shabazz Palaces: Seattle’ın hip-hop temsilcisinden Royce The Choice işb...Devamını Oku

27 Ağu 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Britanya müziğinin güncel fotoğrafı: Mercury Prize 2023

Mercury Prize kısa aday listesi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bu yılın aday albümleri üzerinden Britanya topraklarının güncel müzik fotoğrafı da ortaya çıktı.

Eda Solmaz

·

07 Ağu 2023

britanya-muziginin-guncel-fotografi-mercury-prize-2023
Killer Mike, MICHAEL

Her ne kadar MICHAEL siyah bireyler etrafında bir komünite kurmayı ve beyaz güç sahiplerinin sistematik ırkçılığını aşmayı salık verse de, bunların sık sık romantik bir popülizme sıkıştığını söylemek de mümkün.

25 Haz 2023

killer-mike-michael
🎤 Albüm incelemesi: billy woods & Kenny Segal, Maps

Cazla rap'in sislerle örülü bir buluşmasından seslenen Maps; billy woods'un kasvetli, izole ve karanlık dünyasının yeni duraklarına dair içten gözlemlerle dolu.

Koray Soylu

·

21 May 2023

album-incelemesi-billy-woods-kenny-segal-maps-8f2
Fatoumata Diawara, London Ko

Diawara'nın bugüne kadarki en görkemli, renkli ve janr esinleri açısından çeşitli albümü.

Koray Soylu

·

21 May 2023

fatoumata-diawara-london-ko
DuendeDuende

HİKAYE

🎤 Albüm incelemesi: billy woods & Kenny Segal, Maps

Cazla rap'in sislerle örülü bir buluşmasından seslenen Maps; billy woods'un kasvetli, izole ve karanlık dünyasının yeni duraklarına dair içten gözlemlerle dolu.

Koray Soylu

·

19 May 2023

album-incelemesi-billy-woods-kenny-segal-maps
Salon İKSV’den +1 Hafta Sonu Konserleri

Konoba, Dry Cleaning, Hey! Douglas, The Away Days, Pitohui ve sürpriz isimlerin ağırlandığı konser serisi; 1 - 4 Haziran tarihleri arasında Salon İKSV'de olacak.

16 May 2023

salon-iksvden-1-hafta-sonu-konserleri