aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

perakende ile ilgili hikayeler

• The Wall Street Journal 'ın haberine göre, ABD'deki toplu işten çıkarma furyasına ülkenin en büyük perakende zincirlerinden Walmart da katıldı. Şirket yüzlerce kurumsal çalışanını işten çıkaracak. Ayrıntılar: Walmart İnsan Kaynakları Sorumlusu Donna Morris'in personele gönderdiği ve değişikliklerin açıklandığı notta, şirketin bazı bölümlerinde yüzlerce kurumsal pozisyonun sayısının azalacağını; Dallas, Atlanta ve Toronto'daki ofislerde görev yapan uzaktan çalışanl...Devamını Oku

16 May 2024

• ABD'nin büyük perakende zincirlerinden Walmart'ın yüzlerce kurumsal çalışanını işten çıkaracağı bildirildi. Şirketin ayrıca uzaktan çalışan personelin büyük kısmını ofise geri çağıracağı belirtildi.

15 May 2024

• TÜİK, Mart ayında perakende satış hacminin aylık bazda değişim göstermediğini, yıllık bazda ise %19,4 artış gösterdiğini duyurdu. Veri TCMB’nin en çok dikkat ettiği verilerden biri olması nedeniyle kritik öneme sahip.

14 May 2024

• TÜİK , perakende satış hacminin Şubat ayında aylık bazda %3,5; yıllık bazda ise %25,1 artış gösterdiğini açıkladı. Böylece perakende satışlarda Mart 2023'ten bu yana en hızlı yükseliş kaydedilmiş oldu. ➕ Detaylar: Söz konusu dönemde satış hacminde en çok artış yakalanan sektörler aylık bazda %7,5 ile bilgisayar, kitap ve iletişim aygıtları; yıllık bazda ise %59,0 ile posta veya internet üzerinden yapılan perakende satış sektörleri oldu.

17 Nis 2024

• Birleşmiş Markalar Derneği’nin (BMD) üyeleri arasında yaptığı Şubat ayı anketinin sonuçlarına göre, perakende sektörünü gelecek aylarda bazı sıkıntılar bekliyor. Öngörü: BMD Başkanı Sinan Öncel, operasyonel maliyetlerin son bir yılda yüzde yüzün üzerinde arttığını, kredi kartıyla harcamaya kısıtlama getirilmesi konusuyla birlikte sektörde daralmanın devamının geleceğini söyledi. Perspektif: BDDK verilerine göre perakende sektörünün Ocak 2023’te 328 milyar lir...Devamını Oku

03 Nis 2024

• Şirket CEO'su Daniel Erver Çarşamba günü yaptığı açıklamada dünyanın en büyük ikinci moda perakendecisi olan H&M'in , Kızıldeniz krizinin neden olduğu nakliye gecikmelerine uyum sağlamak için bazı ilkbahar/yaz kampanyalarının başlangıcını ertelediğini söyledi . Açıklama: Erver, Reuters'a verdiği röportajda, kampanyaların başlangıç ve lansman tarihlerinde kısa vadeli uyarlamalar yapıldığını, müşterilere sunulan ürünler üzerindeki etkinin küçük olduğunu söyledi. ...Devamını Oku

03 Nis 2024

• Ikea , müşterilerin hem çevrimiçi hem yüz yüze alışveriş yapmasını kolaylaştırmak için dünya çapında daha küçük mağazalar açıyor .

03 Nis 2024

• Bain & Company'nin ilk kez hazırladığı yıllık Tüketim Ürünleri Raporu , tüketim ürünleri sektöründe 2023'teki küresel büyümenin %75'inin fiyat artışlarından kaynaklandığına işaret ediyor. Araştırmaya göre: Muazzam bir büyüme yılını geride bırakan tüketim ürünleri sektörü için 2024’te hacimsel büyümeye dönüş önem kazanacak. Hacim artışı için en fazla fırsatı ise gelişmekte olan pazarlar barındırıyor. Türkiye'de perakende sektöründe son yıllarda yaşanan ciro ...Devamını Oku

21 Mar 2024

• TÜİK verilerine göre, Ocak ayında perakende ticaret satış hacmi aylık bazda %2,6, yıllık bazda %13,3 arttı. Böylece, perakende satışlarda altı ayın en hızlı artışı kaydedildi. Ek olarak: Aralık ayındaki yıllık artış ise %11,4'ten %14 seviyesine revize edildi.

13 Mar 2024

• TÜİK , Ocak ayında perakende satış hacminin aylık bazda %2,6, yıllık bazda ise %13,3 artış gösterdiğini duyurdu. Böylece perakende satışlarda Temmuz 2023’ten bu yana en hızlı aylık artış gözlemlenmiş oldu.

12 Mar 2024