aposto-logoPazartesi, 5 Haziran 2023
aposto-logo
Pazartesi, Haziran 5, 2023
Aposto Üyelik

Taşınma hizmeti sunan yerli girişim eTaşın, 365 bin dolar tohum yatırım aldı

Yatırım turuna Namık Kural, Sacit Sungu, Aydın Mizrahi ve Emre Kozlu liderlik etti.

Anahtar teslim ev ve ofis taşıma hizmeti sunan yerli girişim eTaşın, Namık Kural, Sacit Sungu, Aydın Mizrahi ve Emre Kozlu'nun ortak liderliğinde 365 bin dolar tohum yatırım aldı. Girişim, yeni yatırımla birlikte teknolojisini ve ekibini güçlendirmeye ek olarak operasyonel kapasitesini güçlendirmeyi ve çevrimiçi platformunda yapay zekâ destekli çözümleri entegre edeceği süreçleri iyileştirmeyi hedefliyor.

Geniş açı: 2020 yılında kurulan ve şimdiye kadar 2 bin 500'ü aşkın taşınma hizmeti sunan eTaşın, herhangi bir hizmet sağlayıcı önerisinde bulunmadan bütün süreci kullanıcı yerine yönetiyor.

  • Taşınma işlemi boyunca eTaşın müşteri temsilcisiyle iletişim hâlinde olan müşteriler, bu sayede bir gün içinde yeni ev ya da ofislerine taşınabiliyor. Bununla birlikte, eTaşın'ın kullanıcılarına sağladığı hizmetler arasında sigorta, boya, temizlik, dezenfeksiyon, anahtar değişimi ve montaj da bulunuyor.
  • Fiyat algoritması aracılığıyla internet sitesi üzerinden nakliye ve ek hizmetlerin tamamını kapsayan anlık fiyatlandırma sunan eTaşın'ın gelir modeliyse, müşteriden alınan ücret ile hizmet sağlayıcısına ödenen ücret arasındaki farka dayanıyor. Bununla birlikte, eTaşın, benzer hizmetler sunan platformların aksine hizmet sağlayıcılarından komisyon ya da aidat ücreti talep etmiyor.
  • Söz konusu taşınma olduğunda lider olmak istediklerini aktaran eTaşın kurucu ortakları Ozan Özdemir ve Kadir Nezih Elgün, mevcut durumda eTaşın'ın Türkiye'de birebir bir rakibi olmadığını ifade ediyor.

Bir adım geriden: İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Programı bünyesinde kurulan ve kendini bir teknoloji şirketi olarak tanımlayan eTaşın, TÜBİTAK BİGG kapsamında desteklenen projesi kapsamında 200 bin lira hibe almış, Kasım 2020 itibarıyla da projeye başlamıştı. 

  • 2020 başında ODTÜ Teknokent’in Growth Circuit Programındaki 30 girişimden biri olan eTaşın, bunu takiben Startup Wise Guys’ın eğitim programına katılmış; Mart 2020'de ise Garanti BBVA Partners’ın desteklediği 5 girişimden biri olmuştu. 
  • Aralık 2020'de İTÜ Çekirdek Bigbang Startup Challenge’a katılan eTaşın, burada da 110 bin lira değerinde ödüle layık görülerek İTÜ Çekirdek Kuluçka programına katılmaya hak kazanmıştı.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

yapay zekâ

Namık Kural

Sacit Sungu

Aydın Mizrahi

Türkiye

TÜBİTAK

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🪺 Kuluçka başarısı, X Corp'un ilk satın alımı

Yayın & Yazar

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

;