aposto-logo
TR
TREN

Lavarla ile ilgili hikayeler

Aposto AnkaraAposto Ankara

HİKAYE

Dijital Dönüşümün Peşinde: FLOW Dijital Sahne

Zihni Tümer ile birlikte müze ve sergi salonlarındaki dijital dönüşümü ve türünün ülkemizdeki ilk örneği olarak CerModern'de hayata geçen Flow Dijital Sahne'ye bakıyoruz.

Ayşen Alpasar

·

17 Tem 2023

Dil ve Edebiyatta Yapay Zeka Sempozyumu düzenlendi Hacettepe Üniversitesi Edebiyatta Çağdaş İncelemeler Topluluğu, geçtiğimiz hafta Dil ve Edebiyatta Yapay Zeka öğrenci sempozyumunu gerçekleştirdi. Metaverse, sözlük çalışmalarında yapay zeka, dijital edebiyat, Chat-GPT gibi konularda bildiriler sunulan sempozyumda, Lavarla editörlerinden Ayşen Alpasar da "Dijital Yayıncılık Evreninde Bir Örnek Oluşum: Lavarla" sunumuyla yer aldı. Oturumları izlemek için, buradan . Kı...Devamını Oku

21 May 2023

Aposto AnkaraAposto Ankara

HİKAYE

Dertleri Nakışlamak: Damla Sandal'ın hikayeleri ve işleri

Fotoğraflara işlediği nakışlarla bilinen sanatçı Damla Sandal ile sanatına, hikayelerine ve bunların ardındaki dertlerine bakıyoruz.

Seren Erciyas

·

16 Nis 2023

Aposto P.S.Aposto P.S.

HİKAYE

Ankara Havası

Seren, Ayşen ve Ahmet ile Ankara'da

19 Eki 2022

33. Ankara Film Festivali’nin Onur Ödülleri açıklandı Bu yıl Aziz Nesin Emek Ödülü Zülfü Livaneli ’ye, Sanat Çınarı Ödülü orkestra şefi Rengim Gökmen ’e, Kitle İletişim Ödülü ise Sevin Okyay ’a verilecek. Sinema alanındaki çalışmaları ile farklılık yaratan, kendi inandığı yolda ilerleyen ve üreten isimlere bu yıl ilk kez verilecek Sinemada Yeni Soluk Ödülü ’ne ise Ceylan Özgün Özçelik ile Farah Zeynep Abdullah layık görüldü. Ankara Keşif Haritası Pusula 2 'nin ...Devamını Oku

16 Eki 2022

Aposto AnkaraAposto Ankara

HİKAYE

Kuğulu'nun Ata Abisi

Bir süredir Kuğulu Park'ta akordeonunun sesi eksik, Ankara sokak müziğinin demirbaşlarından Ata Abi, kovulduğu parka hala dönemedi.

18 Eyl 2022