aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Süleyman Soylu ile ilgili hikayeler

• CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan , "vatandaşların kişisel verilerinin internet üzerinden satışa sunulması" iddiası üzerine İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'yı istifaya çağırdı: “Şu an dünyanın istihbarat örgütleri, terör örgütleri, haftada 150 lira ödeyerek bizim vatandaşlarımızın ayakkabı numarasını bile öğrenebilir. Dün Süleyman Soylu, bugün sen. Bir içişleri bakanının yapacağı iş, sağda-solda miting yapmak değil, vatandaşın kimlik bilgil...Devamını Oku

14 Mar 2024

• CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan , "vatandaşların kişisel verilerinin internet üzerinden satışa sunulması" iddiası üzerine İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'yı istifaya çağırdı: “Şu an dünyanın istihbarat örgütleri, terör örgütleri, haftada 150 lira ödeyerek bizim vatandaşlarımızın ayakkabı numarasını bile öğrenebilir. Dün Süleyman Soylu, bugün sen. Bir içişleri bakanının yapacağı iş, sağda-solda miting yapmak değil, vatandaşın kimlik bilgile...Devamını Oku

13 Mar 2024

• AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP’nin Eyüpsultan Kemerburgaz'daki seçim standını ziyaret etti. Dahası: Soylu, “Gülüştük, ‘Oyunuzu bize verin’ dediler. Ben de ‘Oyumuz boşa gitmesin, Muradımıza gitsin’ dedim. Hoşgörüleri için sağ olsunlar” açıklamasında bulundu.

29 Şub 2024

Kemal Kılıçdaroğlu ve Hacer Foggo / T24 • AYM, CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Ekim 2022’de dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında Hacer Foggo ile çektiği videoya ilişkin “yasak” kararına, “ ifade özgürlüğünün ihlali” dedi .

09 Şub 2024

Silence of MPs

What is needed is the introduction of primary elections as a "binding mechanism" within our political party system to curtail the leader's dominance within parties. Otherwise, we will continue to be 'represented' by individuals who merely raise and lower their hands and pursue careers within the corridors of Ankara rather than effectively representing the concerns and demands of the citizens!"

Ömer Faruk Şen

·

18 Oca 2024

Milletvekillerinin Sessizliği

Yapılması gereken öncelikle partilerdeki lider sultasını sonlandıracak ön seçimin “bağlayıcı bir mekanizma” olarak siyasi partiler sistemimize dahil edilmesidir. Aksi takdirde yalnızca elini indirip kaldıran ve vatandaşların taleplerini dile getirmekten çok Ankara koridorlarında kariyer kovalayan kişiler tarafından “temsil edilmeye” devam edeceğiz!

Ömer Faruk Şen

·

15 Oca 2024

• 14 Mayıs genel seçimlerinin ardından geçen 7 ayda 600 milletvekilinden 58'inin Genel Kurul veya herhangi bir komisyonda hiç konuşmadığı ortaya çıktı. Bu 58 milletvekilinden 46’sının AK Partili olduğu ifade edildi. Evrensel’de yer alan haberde söz almayanlar arasında Süleyman Soylu, Nureddin Nebati, Mevlüt Çavuşoğlu, Murat Kurum ve Mehmet Muharrem Kasapoğlu gibi eski bakanlar olduğu vurgulandı.

03 Oca 2024

• 600 milletvekilinden 58'inin 14 Mayıs genel seçimlerinden beri Genel Kurul veya herhangi bir komisyonda hiç konuşmadığı ortaya çıktı. Bu 58 milletvekilinden 46’sının AK Partili olduğu ifade edildi. Detaylar: Evrensel’de yer alan haberde , söz almayanlar arasında Süleyman Soylu, Nureddin Nebati, Mevlüt Çavuşoğlu, Murat Kurum ve Mehmet Muharrem Kasapoğlu gibi eski bakanların da bulunduğu vurgulandı.

03 Oca 2024

• Gazeteci İsmail Küçükkaya, eski bakan Süleyman Soylu döneminde dağıtılan çakarların İçişleri Bakanlığı tarafından toplatılma kararı alındığını öne sürdü. Küçükkaya şimdiye kadar 2500 kişiye "usulsüz olarak verilen ve yoğun şikayetlere konu olan" çakarların tek tek incelenerek geri çağrıldığını ifade etti.

06 Eki 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Koltuk kavgasından öte: Soylu-Yerlikaya gerilimi

Yerlikaya'nın, Soylu'nun kurduğu düzeni değiştirmesi üzerine Soylu ve Yerlikaya arasında gergin bir geçmiş olduğu iddiaları öne çıktı.

Tanem Zaman

·

18 Eyl 2023