mikrokozmos ile ilgili hikayeler

✳️ Bir fotoğrafçı: Petra Collins , özgün estetik bakışıyla birçok kişinin "feminizmin yeni dalgası" olarak adlandırdığı hareketin önde gelen seslerinden biri olarak görülen bir sanatçı, model ve fotoğrafçı. Gucci, Nordstrom ve Adidas gibi markalar için kampanyalar oluşturan sanatçı, Euphoria dizisine verdiği ilhamla da biliniyor. ✳️ Bir video: The Economist , "Gazze nasıl İsrail işgali altına girdi?" sorusu başlığıyla bir video yayınladı. ✳️ Bir podcas...Devamını Oku

15 Eki 2023

SoliSoli

HİKAYE

Müşterek mahalle: Kuzguncuk

Gündelik sorunların çözümü için grup üyelerinden tavsiye istenilen daha büyük meselelerde ortak bir çözüme kavuşmak için neler yapılabileceğinin yolu yordamı aranan bir yer.

21 Ağu 2022

toprakla-bag-kurulan-musterek-mahalle-kuzguncuk
SoliSoli

HİKAYE

Su üzerinde bir mahalle

Elinde paketlerle alışverişten gelenlere yardım lazım mı diye sormadan saye olunduğu, teknede yetişen ağaçlar, sebzeler, yeşillikler... Nehrin gel-giti üzerine kurulu bir yaşam.

14 Ağu 2022

jklkls
SoliSoli

HİKAYE

Dönüşenler

Şehirler insan ölçeğini ve yaşama elverişini kaybettikçe farklı yeteneklere ve farkındalıklara sahip insanlar, taşınanlar — hazırlanmamız gereken senaryoda gidilen yerleşim yerinde kolektif bir yaşam sürmenin yollarını aramak.

26 Ara 2021

donusenler