aposto-logo
TR
TREN

Adidas ile ilgili hikayeler

• UEFA , EURO 2024'te kullanılacak resmî maç topunu tanıttı. Adidas'ın ürettiği ve ‘futbol sevgisi’ anlamına gelen Fussballliebe adı verilen topta kullanılan teknolojinin, VAR karar alma süreçlerine yardımcı olacağı bildirildi.

16 Kas 2023

✳️ Bir bülten: HuffPost’un haftalık kültür ve eğlence bülteni The Culture Catchall , güncel haberlere eleştirel bir mercekten bakmasıyla öne çıkıyor. ✳️ Bir video: Vox, "DC’de yaşayan 3 panda, Çin’e geri dönüyor," haberi için bir video yayınladı. ✳️ Bir makale: Geçtiğimiz mart ayında hayatını kaybeden ve "dünyadaki en bilinen ve başarılı Japon müzisyen" olarak nitelendirilen Ryuichi Sakamoto’nun hakkında Sasha Frere-Jones’un The New Yorker için ka...Devamını Oku

22 Eki 2023

✳️ Bir fotoğrafçı: Petra Collins , özgün estetik bakışıyla birçok kişinin "feminizmin yeni dalgası" olarak adlandırdığı hareketin önde gelen seslerinden biri olarak görülen bir sanatçı, model ve fotoğrafçı. Gucci, Nordstrom ve Adidas gibi markalar için kampanyalar oluşturan sanatçı, Euphoria dizisine verdiği ilhamla da biliniyor. ✳️ Bir video: The Economist , "Gazze nasıl İsrail işgali altına girdi?" sorusu başlığıyla bir video yayınladı. ✳️ Bir podcas...Devamını Oku

15 Eki 2023

• Kanye West , 46. doğum gününü tartışmalı bir şekilde kutladı. Lüks bir sushi ve sashimi seçkisi yer alan partide Nyotaimori (menünün çıplak kadın bedenleri üzerinde sergilenmesi) detayı dikkat çekti. Kutlama üzerine sosyal medyada Westi’i “kadın düşmanı” olarak eleştiren çok sayıda öfkeli paylaşım yapıldı. Bir adım geriden: Geçen sene hem medyaya verdiği röportajlar hem de sosyal medyada paylaştığı antisemitik yorumlar sebebiyle eleştirilen West’in benzeri skandallar...Devamını Oku

17 Haz 2023

• Adidas , sonlandırdığı Yeezy ortaklığından bazı ayakkabıların satışa sunulacağını ve elde edilen gelirin bir kısmının antisemitizm ve ırkçılıkla mücadele kuruluşlarına bağışlanacağını açıkladı. Bir adım geriden: Adidas, Yeezy'nin kurucusu Kanye West'in sosyal medyada antisemitik yorumlarda bulunmasının ardından Yeezy ile ortaklığını sonlandırmıştı.

22 May 2023

Punto Punto

HİKAYE

Michael Jordan için çizilen oyun: Air

Air Jordan’ın hikâyesini şimdiye kadar Michael Jordan’dan dinledik, bu anlaşmayı yapan diğer insanlardan dinlemek neyi değiştirdi?

20 May 2023

• Adidas'ın da, Rusya'dan çıkacağı belirtiliyor. Şirket, Mart 2022'de ülkedeki perakende satış noktalarını ve çevrimiçi mağazalarını kapatmış, Ekim ayında ülkedeki faaliyetlerini kalıcı olarak durdurma kararı aldığını açıklamıştı. Ek bilgi: Bayerischer Rundfunk, daha önce Adidas'ın Rusya ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinde küresel satışların %3'ünü oluşturan yaklaşık 500 mağaza işlettiğini açıklamıştı.

05 May 2023

• Adidas , ABD spor pazarında daha geniş bir pay sahibi olmak istediğini açıkladı. Şirketin Kuzey Amerika Başkanı Campbell, yeni odaklarının spor giyimi, özellikle basketbol olduğunu vurguladı. Dahası: Adidas'ın yatırımcıları şirketi, Kanye West’in sorunlu davranışlarından haberdar olmalarına rağmen mali kayıpları azaltmak için önlem almamak gerekçesiyle dava ettiklerini açıkladı. Bir adım geriden: Kanye West'in antisemitik açıklamaları sonrası firmayla olan iş bi...Devamını Oku

02 May 2023

• Adidas and Balenciaga both dropped their partnerships with Kanye , after the famous rapper went on a full-on antisemitic rage on Twitter. Talking about Balenciaga , the luxury brand itself drew fire after an ad campaign that was revealed to feature hidden imagery that promoted child abuse.

30 Ara 2022

• Adidas eleştirilen sessizliğinin ardından, Twitter'daki antisemitik yorumları nedeniyle Kanye West (Ye) ile iş birliğini sonlandırdığını, Yeezy markalı ürünlerin üretimini ve Ye ile şirketlerine yapılan tüm ödemeleri durduracağını duyurdu. Şirket 22 Kasım'da Kanye West'in (Ye) Yeezy markasını yönetirken çalışanlara uygunsuz davranışlarda bulunduğuna dair haberin ardından rapçi hakkında soruşturma başlattı.

26 Ara 2022