aposto-logo
TR
TREN

Tekstil ile ilgili hikayeler

• Tekstil sektörü temsilcileri ithalata vergi getirilerek iç piyasadaki üretici korunmazsa firmaların batacağını ve ciddi bir istihdam kaybı olacağını belirtiyor. Detaylar: Ekonomim’den İmam Güneş'in haberine göre sektörde 200 binden fazla kişi işten çıkarılırken, sorunun temel nedeninin iç piyasadaki ihracatçı müşterilerin Dâhilde İşleme Rejimi (DİR) kapsamında Asya ülkelerine yönelmesi olduğu söyleniyor.

10 Eki 2023

apéroapéro

HİKAYE

Tekstilin geleceği fermente moda mı?

Araştırmacılar ve girişimciler kombuça ve fermente biyopolimerlerini tekstil başta olmak üzere birçok alan için sürdürülebilir bir hammadde olarak görüyor.

20 Eyl 2023

AngstAngst

HİKAYE

Daha yeşil bir tekstil ve giyim endüstrisine doğru

Döngüsel ve sürdürülebilir bir tekstil stratejisi için hazırlanan rapor onaylandı.

09 Haz 2023

HİKAYE

ITMA neden dünyadaki en büyük gösteridir?

İsviçre Tekstil Makineleri Derneği Genel Sekreteri Cornelia Buchwalder ile röportaj.

01 May 2023

HİKAYE

ITME 2022 “Tekstilleri Güçlendirmek” temasıyla başarıyla gerçekleştirildi

IEML, Greater Noida, U.P.’de düzenlenen prestijli bir tekstil mühendisliği ve teknolojisine yönelik B2B Fuarı olan Hindistan ITME 2022’de, 1600’den fazla makinenin sergilenmesine tanık olundu ve 68 farklı ülkeden 69 yeni ürünün tanıtımını yapıldı.

06 Şub 2023

HİKAYE

Ekonomik Tsunami ve Küresel Pamuk-Tekstil Sektörü

Tekstil ve diğer imalat sektörleri, ekonomik fırtınayı atlatmak için stratejiler arıyor.

30 Oca 2023

• Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, tekstil sektörü faaliyetlerinin çevreye olabilecek olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi, hava ve su kirliliğinin önlenmesi, su ve enerji tasarrufunun sağlanmasına yönelik ‘Tekstil Sektöründe Temiz Üretim Uygulamaları Genelgesi’ni yayımladı. Atık su kullanımı: 81 ilin valiliklerine gönderilen genelge ile su ve enerji tasarrufu için atık suların arıtıldıktan sonra mümkün olan alanlarda yeniden kullanımı istenirken, so...Devamını Oku

30 Oca 2023

• Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı , tekstil sektörü faaliyetlerinin çevreye olabilecek olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi, hava ve su kirliliğinin önlenmesi, su ve enerji tasarrufunun sağlanmasına yönelik "Tekstil Sektöründe Temiz Üretim Uygulamaları Genelgesi"ni yayımladı. Atık su kullanımı: 81 ilin valiliklerine gönderilen genelge ile su ve enerji tasarrufu için atık suların arıtıldıktan sonra mümkün olan alanlarda yeniden kullanımı istenirken, so...Devamını Oku

30 Oca 2023

HİKAYE

İş durumu belirgin bir şekilde kötüleşti, ancak beklentiler olumlu

17. ITMF Küresel Tekstil Endüstrisi Anketi (GTIS, eski adıyla ITMF Corona-Survey), ortalama olarak küresel tekstil endüstrisindeki iş durumunun Kasım 2022’de daha da kötüleştiğini gösteriyor.

23 Oca 2023

HİKAYE

Düşük kapasite artışı ve daha yüksek elyaf tüketimi

Uluslararası Tekstil Endüstrisi İstatistikleri Raporu

23 Oca 2023