psikiyatrist ile ilgili hikayeler

RUH SAĞLIĞI : Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı, 2021-2023 arasını kapsayan Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı’na göre, 2020 itibarıyla Türkiye’de her 100 bin kişiye düşen psikiyatrist sayısına bakıldığında, ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı sayısının 3,43; çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı sayısının ise 1,63 olduğu görülüyor . Her 100 bin kişiye düşen psikolog sayısı ise yalnızca 5,04. BBC Türkçe’ye konuşan Türk Psikologlar Derneği Etik Kurul Üyesi Ümit Taş...Devamını Oku

11 Eki 2022

Dinle Küçük Adam – Wilhelm Reich

“Hiçbir zaman küçük adam, mutluluğu dolu dolu özgürlük içinde tatmadın. Bu yüzden, mutluluğu tıkınıyorsun, mutluluğun güvencesinden sorumluluk duymaksızın. Mutluluğu bulmayı, onun üzerinde titremeyi, ona bahçıvanının çiçeklerine, rençberin buğdayına baktığı gibi bakmayı öğrenmedin (çünkü engellendin). Büyük araştırmacılar, şairler ve bilgeler, kendi mutluluklarını sağlamak istedikleri için, senden kaçtılar. Senin yanında, küçük adam, mutluluğu yutmak kolay, ama sağlamak kolay değil.”

23 Tem 2022

dinle-kucuk-adam-wilhelm-reich
Erkeklerin ilgisinden bunalan genç bir kadın; psikiyatristini, en iyi arkadaşını ve annesini, bu durumdan kurtulmak için bir şeye ikna etmek zorundadır. Ama neye?

30 Ara 2021