aposto-logo
TR
TREN

Efes seriye 1-1'lik eşitlik getirdi

Basketbol Süper Ligi play-off ikinci maçında Anadolu Efes rakibi Fenerbahçe Beko’yu 92-90 mağlup etti.
Efes seriye 1-1'lik eşitlik getirdi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off ikinci maçında Fenerbahçe Beko, sahasında Anadolu Efes'i ağırladı. Anadolu Efes rakibi Fenerbahçe Beko’yu 92-90 mağlup etti. Bu sonuçla beraber Efes seriye 1-1'lik eşitlik getirdi.

Bir adım geriden: Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Play-off Yarı Final ilk maçında Fenerbahçe Beko’ya konuk olan Anadolu Efes 66-108 mağlup olmuştu.

Fenerbahçe Beko, maçın bitimine 6 saniye ala 90-89 öne geçti. Will Clyburn, maçın bitimine 2 saniye kala attığı üçlükle maçı Anadolu Efes'e getirdi. 

Fenerbahçe Beko skor dağılımı: Johnathan Motley 22, Tarık Biberovic 17, Marko Guduric 15, Nigel Hayes-Davis 14, Scottie Wilbekin 12, Nick Calathes 8, Dyshawn Pierre 2.

  • Fenerbahçe Beko’da Johnathan Motley 22 sayıyla takımının en skoreri oldu.

Anadolu Efes skor dağılımı: Vasilije Micic 2, Shane Larkin 17, Will Clyburn 35, Amath M'Baye 5, Tibor Pleiss 11, Elijah Bryant 18, Furkan Haltalı 4, Buğrahan Tuncer, Egehan Arna

Açıklamalar

Anadolu Efes

Ergin Ataman: Oyuncularımı kutluyorum. Çok ağır bir mağlubiyetten sonra, bu maçın ilk bölümünde de 13 sayı geriye düştükten sonra, karakterlerini ortaya koydular ve maçı bırakmadılar. Başta Larkin ve Clyburn olmak üzere, Elijah ve Furkan’dan iyi katkı aldık. Seriyi 1-1’e getirdik. Maçla ilgili söyleyebileceklerim bunlar. Aslında bunun dışında da konuşmam gereken çok şey var, ama şunu söyleyeyim biz tek topun yön verdiği bir meslek yapıyoruz. Dünyanın en nankör işini yapıyoruz. Şu günlerde çok üzgünüm ama konuşmayacağım.

Dimitris Itoudis: Maça çok akıllıca ve kararlı başladık. Hatta çift haneli farklara da ulaştık ama sonrasında topu iyi kullanamadık, düzgün paslar yapamadık. Üçüncü ve özellikle dördüncü çeyrekte bizi oldukça yavaşlattılar. Faulleri akıllıca kullandılar. Bizim atışlarımız girmedi ama onların atışları girdi. Geri dönmeyi başardık hatta 6 saniye kala öne bile geçtik ama bu şekilde bitti. Uzun bir seri olacağını biliyoruz. Pes etmedik. Şimdi bir günümüz var sonraki maçı kazanabilmemiz için. Sinan Erdem’de iki maçımız daha var. Şu an ona odaklıyız. 

Bir adım sonrası: 3 maç kazanan takımın finale yükseleceği eşleşmede 3. maç, 7 Haziran akşamı saat 20:00'de Anadolu Efes'in ev sahipliğinde oynanacak.

Pınar Karşıyaka 92-81 Türk Telekom

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Play-off'larının yarı final ikinci müsabakasında Türk Telekom, Ankara Spor Salonu’nda Pınar Karşıyaka’yı ağırladı. Pınar Karşıyaka, rakibini 92-81 yenerek seride durumu 1-1'a getirdi ve saha avantajını eline aldı. 

Bir adım geriden: Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Play-Off yarı final serisinde Pınar Karşıyaka, rakibi Türk Telekom'a ilk maçta 98-94 mağlup olmuştu.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi

Fenerbahçe

Fenerbahçe Beko

Türkiye Sigorta

Basketbol Süper Ligi

Anadolu Efes

Will Clyburn

Johnathan Motley

Tarık Biberovic

Marko Guduric

Nigel Hayes-Davis

Scottie Wilbekin

Nick Calathes

Dyshawn Pierre

Vasilije Micic

Shane Larkin

Amath M'Baye

Tibor Pleiss

Elijah Bryant

Furkan Haltalı

Buğrahan Tuncer

Egehan Arna

Ergin Ataman

Dimitris Itoudis

NEREDE YAYIMLANDI?

Punto Punto

BÜLTEN SAYISI

🗞️ Yarı final mi? Hadi yapalım: Alcaraz, Djokovic'e karşı

Fransa Açık'ta çeyrek final maçları, Basketbol Süper Ligi

07 Haz 2023

Tennis TV

YAZARLAR

Punto

Punto, gazetecilikten beslenirken, spor kültürünü şekillendiren olayları neden ve sonuçlarıyla geniş perspektiften ele alır. Formula 1, tenis ve basketbol başta olmak üzere tüm atletik branşların etrafında gelişen hikâyeler, gelen kutunda.

İLGİLİ OKUMALAR

;