aposto-logo
TR
TREN

Kredi hacminde 75 milyar TL'lik artış

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, 10,4 trilyon TL'ye yükseldi.

8 Eylül - Voltify - Pareto
Voltify ile birlikte

Dilediğiniz elektrikli araç Voltify ’da Bugün Dünya Elektrikli Araç Günü . Bu yıl dünyada satılan her beş otomobilden birinin elektrikli olması bekleniyor. Anında güç sağlaması, çevik bir sürüş deneyimi, düşük işletme maliyeti ve sıfır emisyon özelliğiyle elektrikli araçlara talebin hızla artması pek de şaşırtıcı görünmüyor. Elektrikli araçların üstün özelliklerini deneyimlemek isterseniz kolay bir yolu var: Türkiye’nin ilk ve tek elektrikli araç kiralama şirketi Voltify ile elektrikli araca geçişiniz artık zahmetsiz ve hızlı. Avantajları neler? Voltify aboneliğiyle kısa ve uzun dönem kiralamanın avantajları bir arada: Sürpriz masraflarla karşılaşmadan, bir yıldan fazla süren taahhütler olmaksızın uzun dönem kiralamanın bakım, onarım, lastik gibi tüm avantajlı çözümleri hizmete dahil. İstediğiniz araç, hemen şimdi: Uzun listelerde sıra beklemeden; marka, model, renk, kilometre durumuna göre dilediğiniz aracı seçip sözleşme işlemleriniz tamamlandıktan sonra 48 saat içerisinde teslim alırsınız. Menzil endişesi mi, yok artık: Tüm kontrol ve bakımları sağlanan araçların güvenilir bataryalarıyla menzil endişesini geride bırakırsınız. Voltify’a özel avantajlı fiyatlarla sayısı her gün artan şarj ünitelerinden faydalanabilirsiniz. Ev veya iş yerinize şarj ünitesi kurulumu için danışmanlık alabilir, Voltify partnerlerinin avantajlı tekliflerinden yararlanabilirsiniz Siz de araçları şimdi inceleyerek Voltify ile elektrikli araçların üstün sürüş ve konforuna zahmetsizce geçebilirsiniz. #Otomobilleİdealİlişki

Daha fazlasını öğren

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, bankacılık sektörünün kredi hacmi 1 Eylül itibarıyla 75 milyar TL arttı. Söz konusu dönemde toplam kredi hacmi 10 trilyon 349 milyar 698 milyon TL'den 10 trilyon 424 milyar 761 milyon TL'ye yükseldi. 

Detaylar: Bankacılık sektöründeki toplam mevduat da geçen hafta 42 milyar 535 milyon TL arttı. Söz konusu haftada %0,3 artan bankacılık sektörü toplam mevduatı, 12 trilyon 934 milyar 627 milyon TL oldu.

  • Tüketici kredileri tutarı, 1 Eylül itibarıyla 4 milyar 351 milyon TL artışla 1 trilyon 438 milyar 525 milyon liraya yükseldi. Söz konusu kredilerin 447 milyar 669 milyon TL'si konut, 87 milyar 447 milyon TL'si taşıt ve 903 milyar 409 milyon TL'si ihtiyaç kredilerinden oluştu.
  • Söz konusu dönemde taksitli ticari kredilerin tutarı 2 milyar 507 milyon lira artarak 1 trilyon 208 milyar 805 milyon TL'ye yükseldi.
  • Bankacılık sisteminin yasal öz kaynakları, 1 milyar 91 milyon TL artarak 2 trilyon 244 milyar 380 milyon TL oldu.
Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

NEREDE YAYIMLANDI?

ParetoPareto

BÜLTEN SAYISI

🌡️ Teknisyen açığı, sıcaklık limiti

Teknisyen eksikliği elektrikli araç sektörünü, küresel ısınmayla artan sıcak hava dalgaları işçi haklarını nasıl tehdit ediyor?

08 Eyl 2023

Voltify ile birlikte

YAZARLAR

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ OKUMALAR

;