aposto-logoPazar, 2 Nisan 2023
aposto-logo
Pazar, Nisan 2, 2023
Premium'a Yüksel

Victoria Park

Doğu Londralılar dört mevsim nerede?

Şehrin ortasında 86 hektarlık bir alan. İlkbaharda yeşil, dendrolojiyle ilgilenenler ve bilgilenmek isteyenler için vaha. Yazları pötikare örtülerini çimlere sermiş insanlarla rengârenk. Sonbaharda turuncunun, sarının, terakotanın tüm tonları var. Kışları genellikle rüzgârlı, soğuk ve ıslak. 1845'ta halkın kullanımına açılmış, öncesinde salgın hastalıklar uzmanı William Farr tavsiyesiyle kraliçe tarafından alınmış, şehir planlamacısı ve mimar Sir James Pennethorne'un 1842'de planlarını çizmeye başladığı Victoria Park bugün Doğu Londralıların uğrak ve geçiş noktası.

İlkbaharda: Güneş ışınları biraz daha erken görünmeye başlamış, sabah koşusuna çıkanlar, köpeklerini gezdirenler Pavillion'da kahve ve ekmek sırasında görülmeye başlamıştır

Yazın: Festivale gidilmez. Zaten ya festival parka gelmiş, ya da hafta sonu parklar festival alanı olmuştur. Evde yapılmış salatalar, Victoria Village'dan alınan şarap ve biralar örtüler etrafında birleşir. Hamak kuranlar, frizbi oynayanlar, ellerinde boombox paten ve kaykay kayanlar. Ağaca tırmananlar. Olağan görüntüler bunlar!

Sonbaharda: Şehrin en güzel renkleri. Parkın göletleri arasında turlanır, ördeklere yemek verilir, hava biraz soğumaya başlayınca People's Park Tavern'e sığınılır.

Kışın: Karanlık erken çöker. Bu yüzden pazarları kurulan pazarda biraz takılınır. 17.00'de istikamet belli: My Neighbours The Dumplings'de panna cotta kıvamında acılı tofu.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

dendroloji

sarı

terakota

panna cotta

tofu

William Farr

James Pennethorne

Victoria Park

Londra

Victoria Village

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

⚠️ Londra, Hackney Wick, Meriç Canatan

Yayın & Yazar

Soli

Her hafta bir mahalle, bir mahalleli! Seyahat ve kültür yayını Soli, her hafta bir mahallenin esnaflarının, binalarının, sokaklarının, insanlarının hikâyesini anlatıyor.

;