Jim O'Neill ile ilgili hikayeler

BRICS Expansion Process and Turkey

The fact that Turkey is not mentioned among the new members of BRICS clearly shows what kind of foreign policy and international trade system it should aim for.

Enes Özkan

·

02 Eyl 2023

brics-expansion-process-and-turkey
BRICS’in Genişleme Süreci ve Türkiye

Şu an Türkiye’nin BRICS’in yeni üyeleri arasında adının geçmemesinin nasıl bir dış politika ve uluslararası ticaret sistemini hedeflemesi gerektiğini açıkça gösteriyor.

Enes Özkan

·

28 Ağu 2023

bricsin-genisleme-sureci-ve-turkiye
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

BRICS, dolar için tehdit oluşturabilir mi?

Doların küresel finans sistemindeki rolüne yönelik algılanan tehditler yeni bir şey değil; 1980'lerden bu yana sık sık karşılaşılan bir durum. Ancak rakipler kendi tasarrufları için dolara inandırıcı bir alternatif bulana kadar, doların hakimiyetinden şüphe duyulmayacaktır.

16 Nis 2023

brics-dolar-icin-tehdit-olusturabilir-mi
Aposto FinanceAposto Finance

HİKAYE

A Better Year for Stock Markets?

An old finance-industry heuristic and recent developments in the real economy may have weakened the pessimists' case.

03 Şub 2023

a-better-year-for-stock-markets
Dünyanın önde gelen yayınlarından başka makaleler için yayınlarımızı keşfedebilirsiniz: 💹 Finans yayınımızda Jim O'Neill, Goldman Sachs Asset Management'ın eski başkanı, İngiltere'nin eski hazine bakanlarından Jim O'Neill ; Uluslararası Çevre Hukuku Merkezi İklim ve Enerji Programı Direktör Yardımcısı Lili Fuhr ; Harvard Kennedy School'da Uluslararası Politik Ekonomi Profesörü Dani Rodrik gibi isimleri ağırladık. 🌍 Politika köşemizde Harvard Kennedy S...Devamını Oku

31 Oca 2023

• Londra merkezli düşünce kuruluşu Chatham House'un başkanlığını yürüten ekonomist Jim O'Neill , CNBC'ye verdiği röportajda pandeminin iş gücündeki eşitsizliklere dikkat çektiğini ve hem hükümetlerin hem özel sektörün daha geniş çaplı sosyal hedeflere ulaşabilmesi için yeni fırsatlar oluşturduğunu söyledi . O'Neill'a göre geleneksel olarak hissedarlarının çıkarlarını önceliklendiren şirketlerin kâr maksimizasyonu hedefleri, eski dönemde kalarak yerini "paydaş kapitalizmi" ...Devamını Oku

10 Mar 2021