aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Pulp Fiction ile ilgili hikayeler

This Is EnglandThis Is England

HİKAYE

Pragmatizm: Everton'ın Birinci İhtiyacı

Sean Dyche, Everton'a heyecan verici bir gelecek için söz vermese de en ihtiyaç duyulan şeyi vadediyor: kısa sürede tırmanışı.

Umut Öztürk

·

04 Şub 2023

• Quentin Tarantino, Miramax 'ın kendisine açtığı Pulp Fiction filminden ürettiği NFT'lerle ilgili davada erkenden kazanmaya oynuyor. Senaryonun telif hakkı Tarantino'da, filmin telif hakkı ise Miramax'te olmasına rağmen, bugüne kadar mahkeme bu konuda filmlerin senaryoların türevi olduğuna dair yargılarda bulunmuştu. Kaynak: Copyright Lately Show Business Yorumu NFT'ler telif savaşının en yeni üyeleri diyebiliriz. Bu mahkeme sonucu eğer karar Tarantino'nun ...Devamını Oku

26 Haz 2022

• Die Hard , The Fifth Element , Pulp Fiction ve The Sixth Sense gibi filmlerde rol alan Bruce Willis 'in afazi teşhisi konulduğu için oyunculuktan emekli olduğu açıklandı.

02 Nis 2022

• Quentin Tarantino'nun avukatı Bryan Freedman, Miramax'in yönetmeni telif hakkı ihlali yapmakla suçlamasına cevap verdi. Freedman, yönetmenin sözleşmesinin kendisine Pulp Fiction 'ın senaryosuna ait NFT'leri satma hakkı tanıdığını söyledi . Bir adım geriden: Geçtiğimiz haftalarda, Tarantino'nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmin bazı sahnelerini NFT olarak satacağı açıklanmıştı.

20 Kas 2021

• Miramax Stüdyoları , telif haklarını ihlâl ettiği gerekçesiyle, yönetmen Quentin Tarantino 'ya dava açtı. Şirket davayı " fikri mülkiyet haklarını korumak " ve " başkalarını da benzer şekilde telif hakları dâhilindeki içerikleri satışa sunma hakkında sahip olduklarına yönlendirebileceği " için açtığını belirtti. Tarantino'nun avukatları davaya sebep Pulp Fiction için yapılan sözleşmeye göre filmin yayınlanmamış sahnelerinin haklarının yanı sıra senaryonun farklı m...Devamını Oku

19 Kas 2021

• Yönetmen Quentin Tarantino, 1994 yılındaki hit filmi Pulp Fiction'dan şimdiye kadar görülmemiş yedi sahneyi NFT olarak açık artırmaya çıkaracağını duyurdu. Sahneler, NFT pazarı OpenSea'de gizli NFT'ler olarak açık artırmaya çıkacak. Ayrıca koleksiyonda filmin kesilmemiş ilk senaryosu, Tarantino’nun yorumları ve hem yönetmenin kendisi hem de filmle ilgili bazı gizli içeriklerden oluşacağı belirtildi.

09 Kas 2021

• Quentin Tarantino , Pulp Fiction'ın yedi sahnesini NFT olarak satışa çıkaracağını duyurdu. Sahnelerin daha önce yayımlanmamış olduğu ve gizliliğe odaklanan bir blok zinciri aracılığıyla satış yapılacağı öğrenildi .

06 Kas 2021

Deniz altına doğru Yer: Cannes, Fransa Konu: Denizin derinliklerinde Haber: Cannes'ı bilirsiniz. Kırmızı halısında Diane Kruger, Lupita Nyong'o, Cate Blanchett gibi isimler boy gösterir. Quentin Tarantino dediğimizde akla gelen Pulp Fiction filminin ilk gösterimi burada yapılmıştır. 1994'te. Ama şimdi Cannes'ın başka bir yönünü anlatmak istedik. Deniz altı müzesini. Sanatçı Jason deCaires Taylor'un, Sainte-Marguerite adası yakınlarına yerleştirdiği altı heykel, C...Devamını Oku

01 Haz 2021