The Project W ile ilgili hikayeler

Viski uzmanı Burkay Adalığ’ın yüzlerce viski örneği tattıktan sonra aralarından seçtiği, özel fıçılardan şişelenen The Project W Glenturret dünyanın en prestijli içki yarışmalarından IWSC’de Gümüş Madalya kazandı. Bu madalya Türkiye’den girişimci ve tasarımcılar tarafından yaratılan viski markası The Project W’nun ilk ödülü. Tadım notları: Jüri üyeleri "Tahılsı, topraksı, yeşil meyve notaları ve turba alt notalarıyla güçlü ve lezzetli bir örnek. Tuzlu ve tatlı l...Devamını Oku

12 Haz 2024

• Türkiye’nin ilk bağımsız şişeleme projesi The Project W, ikinci viskisi The Project W Mannochmore’u viskiseverlerle buluşturuyor. Tadım notları: İçki kültürü yazarı Burkay Adalığ’ın yorumlarına göre Speyside bölgesinin çiçeksi notalarını çok iyi yansıtan Mannochmore fıçısının notları arasında akide şekeri de bulunuyor.

11 May 2024

Türkiye’nin ilk bağımsız şişeleme projesi The Project W, ikinci viskisi The Project W Mannochmore’u viskiseverlerle buluşturuyor. İçki kültürü yazarı Burkay Adalığ bu Mannochmore fıçısını yüzlerce örnek arasından belirledi. Tadım notları: Burkay Adalığ’ın yorumlarına göre Speyside bölgesinin çiçeksi notalarını çok iyi yansıtan Mannochmore fıçısının notları arasında akide şekeri de bulunuyor.

08 May 2024

• Türkiye'nin ilk bağımsız şişeleme projesi duyuruldu. İskoçya'daki damıtma tesislerinde şişelenen ve yaşı belirtilmeyen viskilerden oluşan The Project W serisinin piyasaya sürülen ilk viskisi Glenturret Ruadh Maor önce Türkiye'de, ardından Birleşik Krallık'ta piyasaya sürülecek. Detaylar: 288 şişe üretilen viskinin fıçıları Meleklerin Payı isimli ilk Türkçe viski blogunun yaratıcısı Burkay Adalığ tarafından seçiliyor.

13 Oca 2024

apéroapéro

HİKAYE

Türkiye’nin yeni viskisi Project W duyuruldu

İlk viski Glenturret Ruadh Maor, Türkiye'nin ardından İngiltere'de piyasaya sürülecek.

10 Oca 2024

turkiyenin-yeni-viskisi-project-w-duyuruldu