viski ile ilgili hikayeler

Lagavulin , aktör Nick Offerman ile Karayip rom fıçılarında olgunlaştırılan 11 yıllık tek maltı piyasaya sürdü. İlk Lagavulin Offerman Edition Aged 11 Years Ekim 2019'da çıkmıştı. Bir adım geriden: Yeni Lagavulin Offerman Edition: Caribbean Rum Cask Finish Aged 11 Years, markanın Parks and Recreation dizisinin yıldızı Offerman ile 2014 yılında başlayan devam eden ortaklığının bir parçası olarak piyasaya sürülen dördüncü viski. Viski, Offerman'ın denize duyduğu tutku...Devamını Oku

15 May 2024

🍽️ 10-11 Mayıs'ta Wondercats 'ten baharı karşılama yemeği Reşitpaşa'da. Yılın en renkli mevsiminin kutlanacağı bu iki akşam yemeğinde viski kokteyli eşleşmeli tadım menüsü servis ediliyor. Bilet için buradan .

08 May 2024

🍸 12 Mayıs’ta Büyükada’da Games & More kokteyl atölyesi . Gin, rom ve viski bazlı üç kokteylin hazırlanacağı atölyede takım olarak çalışılıp rakip takımlarla yarışılıyor .

08 May 2024

10-11 Mayıs'ta Wondercats'ten baharı karşılama yemeği Reşitpaşa'da. Yılın en renkli mevsiminin kutlanacağı bu iki akşam yemeğinde viski kokteyli eşleşmeli tadım menüsü servis ediliyor. Biletler ve daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Her pazar 15.00-17.30 arası Nazende'de döner servisi başlıyor. Kuzu eti ağırlıklı dönerin eşlikçisi şarap seçkisi hazır ve nazır bekliyor. 19. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali , 1-11 Mayıs tarihlerinde 16 ülkeden 74 fi...Devamını Oku

04 May 2024

Chivas Brothers , İskoçya'nın nehirlerini korumak ve onarmak için yerel çevre yardım kuruluşlarıyla işbirliği yaptı. 22 Mart Dünya Su Günü’nde açıklanan River Within adındaki uzun vadeli programın mali desteği sayesinde yerel çevre kuruluşları, İskoçya'daki alanlarda su durumunu iyileştirmek için koruma çalışmaları yürütebilecek. Neden önemli? Chivas Kardeşler'e ait arazilerden geçen İskoçya nehirleri, hem bölgenin yaban ekosistemi için hayati bir yaşam kaynağı he...Devamını Oku

27 Mar 2024

Macallan Horizon | Bentley • The Macallan , 200. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak Bentley Motors ile tek malt viski üretti. The Macallan Horizon olarak adlandırılan tek malt viski, Bentley'nin "zanaatkarlık, yaratıcılık ve yenilikçiliğe yönelik ortak bağlılık” olarak tanımladığı işbirliğinden ortaya çıkan ilk ürün.

23 Mar 2024

The Macallan , 200. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak Bentley Motors ile tek malt viski üretti. The Macallan Horizon olarak adlandırılan tek malt viski, Bentley'nin "zanaatkarlık, yaratıcılık ve yenilikçiliğe yönelik ortak bağlılık” olarak tanımladığı işbirliğinden ortaya çıkan ilk ürün. Bir adım geriden: Macallan ve Bentley Motors, küresel marka ortaklıklarını Temmuz 2021'de başlattı. Bir yıl sonra marka, The Macallan Horizon için prototip şişe tas...Devamını Oku

20 Mar 2024

Yeme İçme İşleri kurucu ortağı Yiğit Akdemir'in Türkiye'den viski tutkunlarına damıtımevi turları ve içki kültürü eğitimleri sunmak üzere hayata geçirdiği projesi Uzkeba ’nın bira dünyasının önde gelen sertifikasyon kurumu olan Cicerone Certification Program Türkiye ’nin eğitim ortağı olduğu duyuruldu.

28 Şub 2024

İskoç viski markası Glenfiddich, klasikleşen esprili Sevgililer Günü paylaşımını bu yıl da tekrarladı: "133 yıldır mutlu ve bekarız, muhtemelen uzun zamandır aynı şakayı yaptığımız için."

14 Şub 2024

• Türkiye'nin ilk bağımsız şişeleme projesi duyuruldu. İskoçya'daki damıtma tesislerinde şişelenen ve yaşı belirtilmeyen viskilerden oluşan The Project W serisinin piyasaya sürülen ilk viskisi Glenturret Ruadh Maor önce Türkiye'de, ardından Birleşik Krallık'ta piyasaya sürülecek. Detaylar: 288 şişe üretilen viskinin fıçıları Meleklerin Payı isimli ilk Türkçe viski blogunun yaratıcısı Burkay Adalığ tarafından seçiliyor.

13 Oca 2024