Burkay Adalığ ile ilgili hikayeler

Viski kültürü ve distile içkiler uzmanı Dr. Burkay Adalığ’ın rakı kültürü hakkındaki yeni kitabı Kadehte Rakı Beyazı okurlarla buluştu. Kitap, Adalığ’ın imzasıyla lansmana özel olarak Hepsiburada.com Epsilon Yayınevi mağazasında ön satışa sunuldu. Kitapta ne var? Kadehte Rakı Beyazı , rakı kültürünü çeşitli yönleriyle ve bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor. Rakı üretiminden duyusal değerlendirme kriterlerine, eşlikçi mezelerden rakılı kokteyl tariflerine kadar bulmak...Devamını Oku

24 Tem 2024

Viski uzmanı Burkay Adalığ’ın yüzlerce viski örneği tattıktan sonra aralarından seçtiği, özel fıçılardan şişelenen The Project W Glenturret dünyanın en prestijli içki yarışmalarından IWSC’de Gümüş Madalya kazandı. Bu madalya Türkiye’den girişimci ve tasarımcılar tarafından yaratılan viski markası The Project W’nun ilk ödülü. Tadım notları: Jüri üyeleri "Tahılsı, topraksı, yeşil meyve notaları ve turba alt notalarıyla güçlü ve lezzetli bir örnek. Tuzlu ve tatlı l...Devamını Oku

12 Haz 2024

• Burkay Adalığ’ın üçüncü kitabı Maltın Peşinde: İskoçya Viski Damıtımevleri, Gourmand Awards'ta "Yılın En İyi Viski Kitabı" dalında aday gösterildi.

01 Haz 2024

Burkay Adalığ’ın üçüncü kitabı Maltın Peşinde: İskoçya Viski Damıtımevleri kitabı Gourmand Awards'ta "Yılın En İyi Viski Kitabı" dalında aday gösterildi. Nedir? Maltın Peşinde , Burkay Adalığ’ın 10 yıla yayılan seyahatlerinden yola çıkarak İskoçya kültürünü, tarihini, doğal güzelliklerini ve millî içkileri viskiyi anlatıyor. 169 damıtımevi hakkında bilgilerin yer aldığı kitapta 100'ü aşkın tadım notu ve Adalığ’ın viski seyahat rotaları var.

29 May 2024

• Türkiye’nin ilk bağımsız şişeleme projesi The Project W, ikinci viskisi The Project W Mannochmore’u viskiseverlerle buluşturuyor. Tadım notları: İçki kültürü yazarı Burkay Adalığ’ın yorumlarına göre Speyside bölgesinin çiçeksi notalarını çok iyi yansıtan Mannochmore fıçısının notları arasında akide şekeri de bulunuyor.

11 May 2024

Türkiye’nin ilk bağımsız şişeleme projesi The Project W, ikinci viskisi The Project W Mannochmore’u viskiseverlerle buluşturuyor. İçki kültürü yazarı Burkay Adalığ bu Mannochmore fıçısını yüzlerce örnek arasından belirledi. Tadım notları: Burkay Adalığ’ın yorumlarına göre Speyside bölgesinin çiçeksi notalarını çok iyi yansıtan Mannochmore fıçısının notları arasında akide şekeri de bulunuyor.

08 May 2024

• Türkiye'nin ilk bağımsız şişeleme projesi duyuruldu. İskoçya'daki damıtma tesislerinde şişelenen ve yaşı belirtilmeyen viskilerden oluşan The Project W serisinin piyasaya sürülen ilk viskisi Glenturret Ruadh Maor önce Türkiye'de, ardından Birleşik Krallık'ta piyasaya sürülecek. Detaylar: 288 şişe üretilen viskinin fıçıları Meleklerin Payı isimli ilk Türkçe viski blogunun yaratıcısı Burkay Adalığ tarafından seçiliyor.

13 Oca 2024

apéroapéro

HİKAYE

Türkiye’nin yeni viskisi Project W duyuruldu

İlk viski Glenturret Ruadh Maor, Türkiye'nin ardından İngiltere'de piyasaya sürülecek.

10 Oca 2024

turkiyenin-yeni-viskisi-project-w-duyuruldu
• Bir Ankara viskisi: Türkiye’de üretilen ilk ve tek viskinin hikâyesi belgesel oldu . Viski influencer 'ı Dr. Burkay Adalığ, namıdiğer Meleklerin Payı , Seriyâl YouTube kanalı iş birliğinde oluşturduğu kısa metraj videoda, tek yerli üretim viskiden bahsediyor. Ankara Viskisi , 1964’te piyasaya sürülmüş, 2004’te Tekel özelleştirildikten sonra kârlılık sağlamadığı gerekçesiyle üretimi durdurulmuş. Farklı tasarımlarla yıllar içinde boy göstermiş kehribar içkinin yapımınd...Devamını Oku

Berkok Yüksel

·

10 Mar 2021

apéroapéro

HİKAYE

Tadı damakta ve zihinde kalanlar

Yılın son çıkan yemek kitapları ve yıl boyu yemeğe doyamadıklarımız.

Berkok Yüksel

·

10 Mar 2021

tadi-damakta-zihinde-kalanlar