aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

biseksüel ile ilgili hikayeler

• Amerikan Kızılhaçı , eşcinsel ve biseksüel erkeklerin kan bağışında bulunmasına kısıtlama olmaksızın izin vereceğini duyurdu. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), uzun süredir kan bağışında cinsel yönelime dayalı bir uygulamaya sahipti.

09 Ağu 2023

• Twitter , doğrudan mesaj (DM) yoluyla gönderilen ve "trans", "transgender", "gay", "lezbiyen", "queer", "biseksüel," ve "interseks" gibi cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği tanımlarını içeren tweet'leri sansürlemeye başladı. Buna göre, bu kelimeleri içeren tweet'leri DM yoluyla bir başka kullanıcıya göndermeniz hâlinde tweet'in önizlemesi yerine sadece bağlantısı gözüküyor.

10 Nis 2023

• Twitter'ın doğrudan mesaj (DM) yoluyla gönderilen ve "trans", "transgender", "gay", "lezbiyen", "queer", "biseksüel," ve "interseks" gibi cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği tanımlarını içeren tweet'leri sansürlemeye başladı. Buna göre, bu kelimeleri içeren tweet'leri DM yoluyla bir başka kullanıcıya göndermeniz hâlinde tweet'in önizlemesi yerine sadece bağlantısı gözüküyor.

05 Nis 2023

Argonotlar Güncel Sanat Bülteni , en güncel sergileri ve sanat tartışmalarını bir araya getiriyor. 90’lı yılların başlarındayız. Özallı yıllarda dünyayla bağını bir nebze daha güçlendiren Türkiye toplumu dış dünyayla daha içli dışlı. Bir grup eşcinsel, biseksüel, trans kafelerde, evlerde, toplantı odalarında bir araya gelip “dertleşiyor” sadece. Birkaçının aklına ABD’de ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde olduğu gibi Onur Haftası ve Onur Yürüyüşü gerçekleştirmek gelir. “...Devamını Oku

25 Haz 2022

90’lı yılların başlarındayız. Özallı yıllarda dünyayla bağını bir nebze daha güçlendiren Türkiye toplumu dış dünyayla daha içli dışlı. Bir grup eşcinsel, biseksüel, trans kafelerde, evlerde, toplantı odalarında bir araya gelip “dertleşiyor” sadece. Birkaçının aklına ABD’de ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde olduğu gibi Onur Haftası ve Onur Yürüyüşü gerçekleştirmek gelir. “Cinsel Özgürlük Etkinlikleri” adıyla İstanbul’da bir dizi etkinlik gerçekleştirirler ve sonunda da İstiklal ...Devamını Oku

22 Haz 2022

AngstAngst

HİKAYE

SÖMÜRÜSÜZ ÇİZGİLER

Çeşitli cinsel yönelim, cinsiyet kimliği ve yaş aralığına sahip insanların hiç yalnız bırakmadığı sergi.

11 Oca 2022

• DC Comics serisinin gelecek sayılarında yeni Superman karakterinin biseksüel olacağı açıklandı. Hikâye Lois Lane ve Clark Kent'in oğlu Jonathan Kent'e odaklanırken serinin Jonathan'ın Jay Nakamura isimli yeni bir karakterle ilişkisini ele alacağı belirtildi .

16 Eki 2021

AngstAngst

HİKAYE

KARŞI TARAF MI?

Genç LGBTİ+ Derneği'nden Barış Azar'la monoseksüel kimliklerce genellikle "karşı taraf" olarak görülmek üzerine.

14 Eyl 2021

• Panseksüel : Herhangi bir cinsiyete karşı çekim duymaya açık olmak anlamına gelir ve buna özellikle non-binary cinsiyet kimlikleri de dâhildir. Panseksüel kişiler, biseksüel teriminin henüz “kadın ve erkekten hoşlanmak” olarak yorumlandığı yıllarda non-binary insanlara çekim duyduklarını veya kendi cinsiyet kimliklerinin non-binary olduğunu anlatmak için bu terimi ortaya koymuştur. Bi+ şemsiyesi altında görülebilir.

14 Eyl 2021