interseks ile ilgili hikayeler

Punto Punto

HİKAYE

Caster Semenya'nın kendi olma yarışı

Kariyerinin ilk gününden beri doğuştan getirdiği özellikleri sebebiyle hedefte olan Güney Afrikalı koşucu Caster Semenya, bu hafta yine AİHM'de hak mücadelesi veriyordu.

caster-semenyanin-kendi-olma-yarisi
• Twitter , doğrudan mesaj (DM) yoluyla gönderilen ve "trans", "transgender", "gay", "lezbiyen", "queer", "biseksüel," ve "interseks" gibi cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği tanımlarını içeren tweet'leri sansürlemeye başladı. Buna göre, bu kelimeleri içeren tweet'leri DM yoluyla bir başka kullanıcıya göndermeniz hâlinde tweet'in önizlemesi yerine sadece bağlantısı gözüküyor.

10 Nis 2023

• Twitter'ın doğrudan mesaj (DM) yoluyla gönderilen ve "trans", "transgender", "gay", "lezbiyen", "queer", "biseksüel," ve "interseks" gibi cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği tanımlarını içeren tweet'leri sansürlemeye başladı. Buna göre, bu kelimeleri içeren tweet'leri DM yoluyla bir başka kullanıcıya göndermeniz hâlinde tweet'in önizlemesi yerine sadece bağlantısı gözüküyor.

05 Nis 2023

AngstAngst

HİKAYE

XX & XY & ZZ

İnsanların doğuştan gelen cinsiyet özellikleri de toplumsal cinsiyet ifadeleri de bu denli çeşitliyse “normal” nedir, “fıtrat” nedir?

28 Mar 2021

xx-and-xy-and-zz-superman-gibi-x-ray-isinlarina-sahip-olmadigimiz-dunya-gezegeninde-cogu-insanin-kiyafetlerinin-altinda-ne-oldugunu-bilmiyoruz-ikinci-kusak-feminizmde-cinsiyetin-dogustan-gelen-toplumsal-cinsiyetinse-toplumsal-ve-kulturel-olarak-insa-edilen-kimlik-ozelliklerimiz