aposto-logo
TR
TREN

penis ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

En yaygın korunma: Prezervatif kullanımı

Rayka Kumru, ilişkide en yaygın korunma yöntemi olan prezevatif ile ilgili doğru bilinen yanlışları, korunma oranını azaltan etkenleri ve avantajlarını anlatıyor.

27 Ağu 2023

bir seçim olarak korunma

Korunma yöntemlerine erişim, insanların bedenleri, partnerleri, cinsel yaşamları ve aile planlamalarına dair seçimlerini çeşitlendiriyor.

Tuğba Gökduman

·

23 Ağu 2023

Korunma: Cinsel yolla aktarılabilen enfeksiyonlar ve istenmeyen gebeliklere karşı korunmak için, cinsel davranışlar sırasında kullanılan bir seri ürün ve ilaç. Onay: Onay belli bir fiziksel/cinsel davranışı özgür iradeyle, sözlü olarak ya da beden diliyle onaylamak, yani kabul etmek anlamına gelir. Cinsel davranışlar açısından onay aynı zamanda iletişim kurma, soru sorma, birbirini dinleme ve birbirinin sınırlarına saygı gösterme anlamına gelir. Onay, ilişkilerde saygıl...Devamını Oku

23 Ağu 2023

derdimiz erkeklerle mi erkeklikle mi?

Erkeklikler deyince erkekleri mi kastediyoruz? Hangisiyle derdimiz? Hangisinden konuşuyoruz? Hangisini eleştiriyoruz? Kimse alınmadan, erkolar da kapatılmadan önce tanımlarımızı yapalım.

Tuğba Gökduman

·

03 May 2023

OyunbozanOyunbozan

HİKAYE

HPV Aşısı Bizim Kadar Cinsiyetçi Değil!

HPV Aşısı Bizim Kadar Cinsiyetçi Değil!

21 Haz 2021

AngstAngst

HİKAYE

KATİNA'NIN ELİNDE MAKASI

Teori: Judith Butler & performans

13 Haz 2021

AngstAngst

HİKAYE

XX & XY & ZZ

İnsanların doğuştan gelen cinsiyet özellikleri de toplumsal cinsiyet ifadeleri de bu denli çeşitliyse “normal” nedir, “fıtrat” nedir?

28 Mar 2021