aposto-logo
TR
TREN

lezbiyen ile ilgili hikayeler

Öneri programımız kapsamında bir arkadaşını bültenimize abone yapan herkese bir aylık MUBI üyeliği hediye ediyoruz. Bu bağlantıdan abone olduğuna emin olduktan sonra arkadaşınızın bilgilerini [email protected]'a gönderin ve üyelik kazanın. 29 Haziran : Kız Arkadaşımın Kız Arkadaşı / La amiga de mi amiga , sevgilisinden ayrılıp geldiği Barselona’da lezbiyen cennetini yaşayan genç bir kadını anlatıyor. 30 Haziran : Zebercet’le tanışmış mıydınız? Cevap “hayır”...Devamını Oku

29 Haz 2023

FanonFanon

HİKAYE

Met Gala 2023: Karl Lagerfeld'e saygı duruşu

Lagerfeld'in bir tasarımcı olarak saygı duruşunu hak edip etmediği durumu; gecede kuir temsili ve Paris'ten Met gecesinin gala gündemi.

03 May 2023

• Twitter , doğrudan mesaj (DM) yoluyla gönderilen ve "trans", "transgender", "gay", "lezbiyen", "queer", "biseksüel," ve "interseks" gibi cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği tanımlarını içeren tweet'leri sansürlemeye başladı. Buna göre, bu kelimeleri içeren tweet'leri DM yoluyla bir başka kullanıcıya göndermeniz hâlinde tweet'in önizlemesi yerine sadece bağlantısı gözüküyor.

10 Nis 2023

• Twitter'ın doğrudan mesaj (DM) yoluyla gönderilen ve "trans", "transgender", "gay", "lezbiyen", "queer", "biseksüel," ve "interseks" gibi cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği tanımlarını içeren tweet'leri sansürlemeye başladı. Buna göre, bu kelimeleri içeren tweet'leri DM yoluyla bir başka kullanıcıya göndermeniz hâlinde tweet'in önizlemesi yerine sadece bağlantısı gözüküyor.

05 Nis 2023

Psikeart 'ta bu hafta Hande Öğüt, "Hemcinsini Sevmek" başlıklı yazısında okurları Sappho'dan Rita Mae Brown'a bir yolculuğa çıkarıyor. Kendini sevemeyen bir kadın, bir başka kadını nasıl sevsin? Üstelik de heteropatriyarkanın kadınları birbirine karşı olmaya oynadığı, rakip ve düşman kıldığı bir anlam/yaşam dünyasında? İşte hemcins sevgisi böyle bir ortamda, hem gerçek bir terapi ve empati hem de devrimci ve özgürleştirici bir eylemdir. Erkek kültürüne karşı bir k...Devamını Oku

02 Nis 2023

FanonFanon

HİKAYE

İptal edilme mahkemesi: Drake ve Lil Baby

Girls Want Girls? O zaman "baby"ler ayak altından çekilebilir.

04 Ara 2022

Show BusinessShow Business

HİKAYE

Gişedeki Başarılar ve Hayal Kırıklıkları

Disney'in Toy Story serisinden uyarlanan "Lightyear", riskli bir tercih ile gişede şansını denedi; ancak "Top Gun: Maverick" ve "Jurassic World: Dominion"a yenik düştü.

Akasha Coral

·

03 Tem 2022