deprem ile ilgili hikayeler

Sulusaray Fatih Camii | AA • Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kayseri, Yozgat ve Sivas'ta da hissedilen deprem nedeniyle Sulusaray ilçe merkezindeki bir cami ile çevre köylerde bazı evler hasar gördü ancak can kaybı yaşandığına dair haber gelmedi.

19 Nis 2024

• Tayvan'ın doğu kıyılarında 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Son 25 yılın en şiddetli depreminde 9 kişi hayatını kaybederken; servis araçlarının taşıdığı 50 işçi kayboldu, 900'den fazla kişi de yaralandı. Detaylar: Yetkililer, ülkenin iç kesimlerinde toprak kaymalarına yol açan deprem nedeniyle çöken binaların altında kalan yaklaşık 100 kişi için kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

04 Nis 2024

• EPDK , 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilerinin devam etmesi nedeniyle deprem bölgesinde avans ödemelerini ertelediğini duyurdu. Söz konusu karar, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek.

01 Nis 2024

• Çanakkale'nin Yenice ilçesinde saat 21.38'de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem , İstanbul, Bursa, Balıkesir, Edirne ve Tekirdağ'da da hissedildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa'nın Nilüfer ilçesinde panik nedeniyle ikinci kattan atlayan bir vatandaşın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

05 Mar 2024

MTA güncel fay hattı haritası • Ankara Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin ortak yürüttükleri çalışmada, Bursa'da daha önce haritalarda yer almayan 95 kilometre uzunluğunda aktif bir fay hattının keşfedildiği belirtildi. Fayın 7 şiddetinin üzerinde bir deprem oluşturabileceğine dikkat çekildi. Uzmanlara göre, yeni keşfedilen fay da tıpkı mevcut fay gibi şehrin ortasında yer alıyor. Neden önemli? TMMOB Jeoloji Mühendisleri O...Devamını Oku

23 Şub 2024

• DASK, Kahramanmaraş merkezli depremlerden bu yana yaklaşık 600 bin hasar ihbarı ulaştığını ve ödenen tazminatın 35 milyar TL'yi bulduğunu duyurdu.

08 Şub 2024

• TÜİK verilerine göre 6 Şubat depremlerinin ardından bölgeden 308 bin kişi göç etti. 141 bin kişi ile en fazla göç veren il, Hatay oldu.

08 Şub 2024

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Zincirin son, suçlamanın ilk halkası: Müteahhitler

Depremin ardından sorumlulara ilişkin çalışmalar devam ederken müteahhitlerin bir kısmı gözaltına alındı. Yaklaşık 1 yıldır, açık kaynakları araştırarak ve gelen ihbarları teyit ederek derlediğimiz müteahhitler dosyasının tamamını sizlerle paylaşıyoruz.

İlkim Emirler

·

07 Şub 2024

zincirin-son-suclamanin-ilk-halkasi-muteahhitler-89
SpektrumSpektrum

HİKAYE

Zincirin son, suçlamanın ilk halkası: Müteahhitler #Hatay

Depremin ardından sorumlulara ilişkin çalışmalar devam ederken müteahhitlerin bir kısmı gözaltına alındı. Kimilerinin isimleri basına yansıdı. Kimileriyse sadece yerel gazetelerde kaldı. Açık kaynakları araştırarak ve gelen ihbarları teyit ederek derlediğimiz müteahhitler dosyamızın Hatay serisi, sizlerle.

İlkim Emirler

·

06 Şub 2024

zincirin-son-suclamanin-ilk-halkasi-muteahhitler-hatay
• Hatay Valisi Mustafa Masatlı, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerin en çok vurduğu şehirlerden biri olan Hatay'da, depremin birinci yılında eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini duyurdu.

06 Şub 2024