kripto varlık ile ilgili hikayeler

• Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ), kripto varlık düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından sürecin ayrıntılarını açıkladı. Açıklama: Duyuruda, söz konusu düzenleme ile Türkiye'de faaliyet gösteren veya gösterecek olan kripto varlık hizmet sağlayıcılarının ilgili kanun kapsamında Kurul'un düzenleme ve denetimi yetkisi altına alındığı belirtildi.

04 Tem 2024

• Global kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget , Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USDT ve USDC rezerv oranlarını gösteren rezerv kanıtının (PoR) şeffaf takibi için aylık güncellemesini paylaştı. Ayrıntılar : Mayıs ayına kıyasla Haziran ayında kullanıcıların BTC, USDT, ETH varlıkları sırasıyla %9, %10 ve %46 oranında artış gösterdi.

03 Tem 2024

• Blockzinciri ekosistemi ve kripto varlık hizmet sağlayıcısı Binance 'in kayıtlı kullanıcı sayısı geçtiğimiz hafta sonu itibarıyla 200 milyonu aştı. Açıklama: Şirketin 200 milyon müşteri barajını aşmasını değerlendiren Binance CEO'su Richard Teng, "Bu başarı, kripto topluluğunun ve sektör oyuncularının Binance ekosistemine duyduğu güveni temsil ediyor" dedi.

13 Haz 2024

• Blokzincir ekosistemi ve kripto varlık hizmet sağlayıcısı Binance 'in kayıtlı kullanıcı sayısı , geçen hafta sonu itibarıyla 200 milyonu aştı. Açıklama: Şirketin 200 milyon müşteri barajını aşmasını değerlendiren Binance CEO'su Richard Teng, "Bu başarı, kripto topluluğunun ve sektör oyuncularının Binance ekosistemine duyduğu güveni temsil ediyor" dedi.

12 Haz 2024

• Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek , hisse senedi ve kripto varlık yatırımında kazanca dayalı bir vergi öngörmediklerini, yalnızca çok sınırlı bir işlem vergisi üzerine çalışmakta olduklarını kaydetti. 👉🏻 Öte yandan: Habertürk yazarı Rahim Ak , Maliye’nin hisse senedi işlemleri için %0,02, kripto para işlemleri içinse %0,04 oranında bir işlem vergisi getirme hazırlığında olduğunu yazdı. 🗣️ Görüş: Konuyla ilgili Bloomberg HT’ye konuşan İstanbul Portföy...Devamını Oku

06 Haz 2024

• AK Parti'nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı Kripto Varlık Kanun Teklifi , TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Teklif, kripto varlıklara, kripto varlık hizmet sağlayıcılarına ilişkin hükümlerin yanı sıra müşterilerin risklere karşı korunmasına yönelik düzenlemeler de içeriyor. ➕ Ayrıca: Teklife göre, "kripto varlık" da dağıtık defter teknolojisi veya benzer bir teknoloji kullanılarak elektronik olarak oluşturulup saklanabilen, dijital ağlar üzerinden ...Devamını Oku

31 May 2024

Türkiye’de kripto düzenlemesine adım adım

Kripto varlıklara ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, geçen hafta TBMM gündemine alındı. 19 maddeden oluşan tasarı, dünyadaki diğer kripto yasalarına benzer pek çok düzenlemeyi içerisinde barındırıyor. Tasarıda, Türkiye’nin gri listeden çıkması için gereken şartların sonuncusu da yer alıyor.

Doğa Yurduneri

·

20 May 2024

turkiyede-kripto-duzenlemesine-adim-adim
• Yapay zeka destekli anlık haber analizi yaparak yarı profesyonel ve amatör yatırımcıların tek bir noktadan 13 kripto para borsasında kripto varlık alım satımı yapmasına yardımcı olan Ziv4 Technology , Tamer Capital CEO'su Kemal Tamer'in liderliğindeki tohum öncesi turunda 1 milyon avro değerleme ile 65 bin avro yatırım aldı. Algo-trade ve korelasyon botları gibi hizmetler de sunan girişim, yatırımı yeni yapay zeka destekli ürünler geliştirmek için kullanacak.

05 Oca 2024

• Dünyanın en büyük kripto borsası Binance , Birleşik Krallık'ın merkezi başka ülkede olan dijital varlık firmalarını kısıtlayan yeni düzenlemesi nedeniyle ülkede yeni müşteri kayıtlarını dondurduğunu bildirdi.

19 Eki 2023

• Dünyanın en büyük kripto borsası Binance , Birleşik Krallık'ın merkezi başka ülkede olan dijital varlık firmalarını kısıtlayan yeni düzenlemesi nedeniyle ülkede yeni müşteri kayıtlarını dondurduğunu bildirdi. Geniş açı: Ülkenin mali düzenleyicisi FCA'in 8 Ekim'de yürürlüğe giren kripto varlık promosyonlarına ilişkin yeni kuralları, ülkede kayıtlı olmayan kripto varlık firmalarının tüketicilere kripto varlıkları tanıtmasını yasaklıyor.

18 Eki 2023