kripto ile ilgili hikayeler

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

Kripto varlık düzenlemesi için sektör temsilcileri ne diyor?

Türkiye'de kripto piyasalarının ve fintech ekosisteminin aylardır beklediği düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçti. Sektör temsilcileri, kripto varlıklar konusunda birçok boşluğu dolduran yasal düzenlemeleri olumlu karşılarken ikinci bir düzenlemeye daha ihtiyaç duyulacağı görüşünü paylaşıyor.

05 Haz 2024

kripto-varlik-duzenlemesi-icin-sektor-temsilcileri-ne-diyor-81
• Stanford Üniversitesi profesörü David Tse tarafından kurulan kripto girişimi Babylon, risk sermayesi şirketi Paradigm liderliğindeki yatırım turunda 70 milyon dolar finansman topladı. Yatırım turuna Polychain ve Bullish Capital da katıldı. Yeni finansman, Babylon ekibini büyütmek ve şirketin Ar-Ge çalışmalarını güçlendirmek için kullanılacak.

04 Haz 2024

• Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, 1 milyar dolarlık sigorta fonu SAFU'yu bir stablecoin olan USDC'ye (USD Coin) çevirdi . Şirket, bu dönüşümle fonun güvenilirliğini artırmayı ve stabil bir değerde tutmayı amaçlıyor. Bununla birlikte: Binance, kurucu ortak Changpeng "CZ" Zhao'nun yerelde şirketteki oy gücünden vazgeçmesinin ardından Dubai'de tam kapsamlı kripto lisansını aldı.

19 Nis 2024

• CoinShares verilerine göre geçen hafta küresel kripto fonlarından 942 milyon dolarlık rekor çıkış yaşandı. Arka plan: 7 hafta üst üste kripto fonlarına 12 milyar dolardan fazla giriş kaydedilmesi, Bitcoin'in 14 Mart'ta 79.798 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına neden olmuştu.

01 Nis 2024

• Kripto firması Genesis'in kredi verme birimi Genesis Global Capital en az 3,4 milyar borçla iflas başvurusunda bulundu. Genesis, FTX'in iflasıyla kripto sektöründe yaşanan dalgalanmanın ardından 16 Kasım'da müşteri itfalarını dondurmuştu. Bir iflas daha: Seattle merkezli kripto borsası Bittrex , Mayıs ayında iflas koruma başvurusunda bulundu. 30 Nisan'da ABD'deki faaliyetlerini durduran Bittrex'in iflas başvurusunun, merkezi Liechtenstein'da bulunan, borsanın AB...Devamını Oku

29 Ara 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Binance için bir devrin sonu

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul ederek istifa etti.

İrem Denli

·

23 Kas 2023

binance-icin-bir-devrin-sonu-58
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Yolun sonu: SBF yargıç karşısında

Yalanlar üzerine kurulu, bir cepten alıp öteki cebe koymak üzere kurulu bir hayat.

06 Eki 2023

yolun-sonu-sbf-yargic-karsisinda
QuandoQuando

HİKAYE

Ve Sam Bankman-Fried, yargıç karşısında

"Hileli bir iskambil kağıdı" üzerine inşa edilen, yüksekten uçan bir hayat

İrem Denli

·

05 Eki 2023

ve-sam-bankman-fried-yargic-karsisinda
Revolut, ABD’deki kripto operasyonlarını askıya alıyor

Revolut, 3 Ekim 2023 itibarıyla ilgili servisin askıya alınacağı duyurdu. İşte detaylar…

11 Ağu 2023

revolut-abddeki-kripto-operasyonlarini-askiya-aliyor
• Küresel işletmeler için geleneksel finans ve kripto çözümleri sunan Londra merkezli girişim Orbital , Golden Record Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 5,8 milyon avro yatırım aldı. Yeni yatırım ile hızlı büyümesini destekleyecek olan Orbital, aynı zamanda yeni lisanslar alarak ürününü daha da genişletmeyi planlıyor. Nedir: Bir dizi geleneksel ödeme ve küresel FX çözümlerinin lisanslı sağlayıcısı olan Orbital, kripto ödemeleri için de lisanslı olması v...Devamını Oku

05 Ağu 2023