aposto-logo
TR
TREN

Imola GP'si iptal edilir mi?

Imola pistindeki görevliler sel tehlikesi nedeniyle tahliye edildi.
Imola GP'si iptal edilir mi?

Bu hafta sonu Imola'da gerçekleşecek Imola GP'si İtalya'daki sel nedeniyle aksaklıklarla karşı karşıya kaldı. Imola pistindeki görevliler sel tehlikesi nedeniyle tahliye edildi. Salı gecesi geç saatlerde Imola pisti kenarındaki nehrin su seviyeleri kırmızı sel seviyesi sınırını aşarak alçalmaya başlarken, etkinlik alanında sorunlar devam ediyor.

F1 ekiplerinin bulunduğu noktolar dahil olmak üzere pistin birçok bölgesi sular altında kaldı. Pazartesi akşamı Sivil Koruma Bakanlığı Emilia Romagna'daki hava durumu için kırmızı alarm verdi. 

Bu koşulları uygun bir şekilde göz önünde bulunduran Pirelli, bu hafta sonu yeni bir lastiği, araca takılmadan önce ısıtılması gerekmeyen bir yağmur lastiğini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Secteur F1

İtalya'daki yoğun yağış nedeniyle hazırlıklara devam edilemediği için pitler ve padok boş bırakılacak. Ekipler ve yetkililer tarafından devam eden durum değerlendirilirken Imola pistine gitmemelerinin istendiğini ortaya çıktı. F1, hava durumuna rağmen yarışın planlandığı gibi devam edeceğini söyledi.

Perşembe gününden itibaren koşulların iyileşmesi beklenirken, yarış haftasının çok az aksamayla devam etme olasılığı yüksek. Öte yandan İtalya Ordusu, Emilia Romagna bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için devreye girdi. Yerel tahminlere göre  yağmur yerel saatle 14:00 civarında duracak ve ardından hava cuma gününe kadar açık olacak. Ancak yarış hafta sonu boyunca şiddetli yağış bekleniyor.

Yeni bir F1 sıralama formatı, bu hafta sonu yapılacak Emilia Romagna GP'de denenecek. Cumartesi günkü bir saatlik oturumda takımların ve sürücülerin lastik seçimine sahip olması yerine, sıralama turlarının her bölümü için zorunlu lastikler belirlenecek.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Imola

Imola GP

İtalya

Emilia Romagna

Pirelli

Secteur F1

NEREDE YAYIMLANDI?

Punto Punto

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

YAZARLAR

Punto

Punto, gazetecilikten beslenirken, spor kültürünü şekillendiren olayları neden ve sonuçlarıyla geniş perspektiften ele alır. Formula 1, tenis ve basketbol başta olmak üzere tüm atletik branşların etrafında gelişen hikâyeler, gelen kutunda.

İLGİLİ OKUMALAR

;