Kimmiş bu sahnedeki grup?

Hikâye Asmalımescit’te başlıyor.

Together with Royal Canin

Royal Canin’den kedi sahiplerine çağrı: K edinizin sağlık kontrolünü önemseyin International Cat Care’in yapmış olduğu araştırmaya göre kedi sahiplerinin yüzde 40’ından fazlası kedilerini sağlık kontrolüne götürmüyor. Kedi sahiplerinin farkındalığını artırabilmek ve kedilerin daha sık sağlık kontrolünden geçirilmesini teşvik edebilmek amacıyla, kedi ve köpek beslenmesinde dünyanın önde gelen şirketi Royal Canin , Türkiye’de her sene düzenli olarak hayata geçirdiği Kedinizi Veteriner Hekimine Götürün kampanyasına bu sene de 15 Kasım - 15 Aralık tarihlerinde tekrarlıyor. Nedir? ‘Hayvanlar için daha iyi bir dünya’ misyonuyla çalışmalarını sürdüren Royal Canin , düzenlediği kampanya kapsamında “ Onu yeterince anlıyor musunuz? ” diyerek hayvan sahiplerini farkındalığa davet ediyor. Kedi sahiplerinin bu süreçte ihtiyaç duyabileceği her türlü bilgi ve bakım önerisini, kampanya için yaratmış olduğu https://www.kedimklinikte.com/ adresinde bir araya getiren Royal Canin, kedi psikolojisi, davranışları ve hayvan beslenmesine dair doğru bilinen yanlışları da web sitesinde yer alan videolar aracılığıyla anlatıyor. Sıra sende: #KedimKlinikte hareketiyle kediler için düzenli sağlık kontrolünün önemine dikkat çekmeye çalışan Royal Canin; #KedimKlinikte ve @royalcanintr etiketiyle kedilerinin veteriner kliniğinde çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan kişiler adına sokaktaki sahipsiz dostlarımız için 1 kg mama bağışı yapıyor.

Learn more

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

2012 baharında, Asmalımescit’te muhtemelen en çok bulunduğum yerde, Babylon’un önündeyim. Yeni müzikle, çiçeği burnunda gruplarla buluşacağımız yeni bir festivalin haberini almışım: Newcomers Festival. 

Konserin başladığını duyuran zil çaldığında kalabalıkla birlikte içeri geçip The Ringo Jets’i izleyeceğim. Hayatımda ilk defa izlediğim bu grup, cayır cayır Rock’n Roll enerjisiyle sadece benim değil, mekândaki herkesin diline düşecek. Kendin-yap usulü bastıkları Limited Lunch Pack EP’leri elden ele dolaşacak. Her konsere götürdüğüm fotoğraf makinemle yakaladığım birkaç kare, o günün hatırası olarak dijital klasörlerimde yerini alacak. Deniz Ağan'la tanışmamızın hikâyesi bu.

Deniz ve Artemis No:5 Stüdyo'da


Geçen dokuz yılda onu The Ringo Jets ve Eskiz'le birçok defa, farklı şehirlerde izledim. Kadife Sokak’ta, Tantana Records’ın ofisinde yer alan Tantana Stüdyo’da Manyetik Bant’ın bazı bölümlerini kaydettiğimi de hatırlıyorum. Ama çocukluğunda evinde duyduğu müzikleri ya da Eskiz adının nereden geldiğini hiç konuşmamışız mesela. 

Bugün, Keşif Sahnesi vesilesiyle arayı kapatıyoruz — kimi kapıları, ambalajlarını nazikçe söktüğümüz CD’lerin kapakları gibi özenle aralıyoruz, kimilerini kırarak açıyoruz. Hazırsan gitar müziğinin nefis örneklerini barındıran çalma listemizin ardından konuya giriyoruz.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Duende

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Rock

n Roll

Lunch Pack

gitar

Asmalımescit

Babylon

The Ringo Jets

Artemis

The Ringo Jets

Eskiz

Tantana Records

NEREDE YAYIMLANDI?

DuendeDuende

HİKAYE

·

ÜYELERE ÖZEL

🎧 Keşif Sahnesi #13: Deniz Ağan

Artemis ve Deniz'in Asmalımescit'te başlayan ve Kadıköy'de yeni açılan No:5 Stüdyosu'na uzanan hikâyesine davetlisin.

28 Kas 2021

Royal Canin ile birlikte
Fotoğraf: Deniz Sabuncu

YAZARLAR

Artemis Günebakanlı

Duende müzik yazarı

Duende

Her hafta sinema ve müzik evreninden söyleşiler, incelemeler, öneriler, podcast’ler ve keşif notları e-posta kutunda.

İLGİLİ OKUMALAR

;