aposto-logo
TR
TREN

Istanbul ile ilgili hikayeler

Since the last Freedom Observer, allegations of corruption within Turkey's judiciary have come to the forefront of the country's political agenda. Roughly ten days ago, İsmail Uçar, Chief Prosecutor of the Istanbul-Anadolu Courthouse, submitted a report to the Council of Judges and Prosecutors, raising concerns about bribery and criminal activities within the judicial system. The report contains exceptionally serious allegations that have eroded trust in the judiciary. Chie...Devamını Oku

Mustafa Erdoğan

·

04 Kas 2023

Kaynak: 1+1 Express 1. Beyaz perde: Boşlukta Nedir? Film gösterimi ve söyleşi. Boşlukta bu hafta Salı Sineması gösterimleri kapsamında yer alıyor. Nerede? Müze Gazhane, Q-Deck Ne zaman? Bugün 20.00'de Neden gitmeli? Yönetmenliğini Somnur Vardar’ın yaptığı Boşlukta filmini izledikten sonra Vardar’a akılda kalanları sorabilmek için. Not almalı: Etkinliğe katılım için kayıt gerekmiyor ama oturma kapasitesi sınırlı olduğu için kamp sandalyesi ge...Devamını Oku

10 Eki 2023

• Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul, dünyanın en prestijli ödülleri arasında gösterilen Condé Nast Traveller Reader’s Choice Awards 2023 ’te en yüksek oyu alarak Türkiye birincisi oldu. Açıklamalar: Otelin Genel Müdürü Ali Tunç Batum, ödülle ilgili olarak “Dünyanın dört bir yanından otelimize gelerek eşsiz hizmetlerimizi deneyimleyen misafirlerimizin geri bildirimiyle bu ödüle layık görüldüğümüz için de son derece gururluyuz,” yorumunda bulundu.

07 Eki 2023

Fotoğraf: CI • Contemporary Istanbul ; 22 farklı ülkeden gelen 67 çağdaş sanat galerisi, 4 inisiyatif ve 4 sanat kurumunu Tersane Istanbul’da ağırlayacak. Fuar, 26-27 Eylül’deki ön izlemenin ardından 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında genel ziyarete açılacak.

10 Eyl 2023

Aylardan: Istanbul Fringe Festival

Türkiye’den ve dünyadan tiyatro, dans ve performans disiplinlerinde üretilen yenilikçi ve alternatif işleri katılımcılarla buluşturan Istanbul Fringe Festival; 16-23 Eylül tarihleri arasında bir kez daha kente yayılıyor.

31 Ağu 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Where to?

Sercan, the hospitable local. Ece, the tea fairy.

31 Tem 2023

• Şef Fatih Tutak’ın yeni restoranı GALLADA ve Topside Bar , hafta içinde The Peninsula Istanbul’da açıldı. Türk-Asya mutfağından izler taşıyan menü harmanladığı tarihi tatlar, lezzetler ve geleneklerle misafirleri çağdaş bir gastronomi yolculuğuna çıkarmayı vaat ediyor.

15 Tem 2023

• Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Istanbul Photo Awards’ta kazananlar belli oldu. 21 binin üzerinde başvuru alan yarışmanın jürisi, 10 kategoride 29 fotoğrafçıyı ödüle layık gördü. Sergey Kozlov’un “Ukrayna-Rusya Savaşı” adlı eseri büyük ödüle uzanırken “Seri haber” kategorisinde Evgeniy Maloletka, Ukrayna’nın Mariupol şehrini kuşatmasını konu alan serisiyle birinciliğe değer görüldü. Ukrayna-Rusya Savaşı, Fotoğraf: Sergey Kozlov | Kaynak: AA David Ramos 2022 Dünya Ku...Devamını Oku

18 Haz 2023

On the verge of economical discharge: Comeback era of M. Şimşek

It remains uncertain whether there will be a return to orthodox economic policies or if a middle ground can be reached between Simsek and Erdogan.

Enes Özkan

·

09 Haz 2023