aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Alara Demirel

Editor in Chief @ Universal Friend Publishing

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Neden Popüler Oldu: O.J. Simpson ve Amerikan adalet sistemi

O.J. Simpson’ın yargılandığı cinayet davası, ABD’nin canlı yayınlanan ilk büyük mahkeme süreci olarak tarihe geçti. Davanın ardından Kardashian ailesinin yükselişine tanık olduk. Ülkedeki ırksal çatışmalar yeni bir boyut kazandı. Neden Popüler Oldu'nun bu bölümünde, Simpson’ın hayatını kaybetmesinin ardından, davanın toplumsal kutuplaşma üzerindeki etkileri yorumlanıyor.

Alara Demirel

·

21 Nis 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Neden Popüler Oldu: Kuantum mekaniği, nükleer fizik ve daha fazlası

Netflix’in yeni dizisi 3 Body Problem, Christopher Nolan’ın Oppenheimer'ı gibi yapımların popülaritesi, doğa bilimleri üzerine kurguların geniş kitlelere nasıl hitap edebileceğinin mükemmel örnekleri. Peki nükleer fizik, astrofizik veya kara delikler gibi karmaşık konular, izleyicilerin ilgisini çekmeyi nasıl başarıyor?

Alara Demirel

·

07 Nis 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Neden Popüler Oldu: Viral hitlere dönüşen ürünler

TikTok’un trend belirleyici gücünü ve bu gücünün tüketici davranışları üzerindeki etkisini Clinique’in Black Honey ruju, Birkenstock’un Boston modeli, Stanley’in Quencher’ı üzerinden inceliyoruz.

Alara Demirel

·

31 Mar 2024

Hem sergi hem atölye: Sarp Polat’tan 'Yeminler'

“Yazıları okuyunca üstü karalanmış kelimelerin bana yokluğuyla musallat olduğunu hissediyorum. Geriye kalan kelimeler ise benden esirgenen koca bir hikayenin küçük fragmanları olarak beni cezbediyor.”

Alara Demirel

·

26 Mar 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Neden Popüler Oldu: Netflix’in tek boyutlu romantik komedileri

"Anyone But You"dan "Irish Wish"e, izleyicilerin artık yorulduğu tüm klişeleriyle romantik komediler bir rönesans yaşıyor. Peki yıllar içinde bu filmlerde ne değişti, ne aynı kaldı? Neden Popüler Oldu podcastinin bu bölümünde Alara Demirel, romantik komedi janrının geçirdiği dönüşümleri yorumluyor.

Alara Demirel

·

24 Mar 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Neden Popüler Oldu: Kate Middleton hakkında komplo teorileri

Bu aralar dünyanın her köşesinde yaşayan insanlar farklı dillerde de olsa aynı soruyu soruyor: Galler Prensesi, Britanya'nın gelecek kraliçesi Kate Middleton nerede? Britanya kraliyet ailesiyle ilgili tüm hikayeler gibi, bu da iktidar ve iktidarın kendini nasıl yeniden kurduğuyla ilgili bir hikaye.

Alara Demirel

·

17 Mar 2024

Röportaj: Paptircem’in ilk albümü Büyüklere Ninniler ve başucundaki boyama kitabı

Albüm kocaman bir çocukluk özlemiyle yanıp tutuşuyor, konuları oraya değinmeyen şarkılarım bile, küçükken dinleyip etkilendiğim bir dolu sanatçının izini taşıyor.

Alara Demirel

·

12 Mar 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Poor Things’e "feminist bir anlatı" demek neden popüler oldu?

Daha Mart ayındayız ve Poor Things'in şimdiden 94 ödülü ve 497 adaylığı; dünya medyasına yansıyan yüzlerce değerlendirmesi ve "devrimci ve feminist" bir anlatı olduğunu düşünen yüz binlerce izleyicisi var. Tabii bir o kadar da tersini düşünen. Yani Poor Things, popüler olacağı kadar oldu. Peki filmle ilgili kim ne diyor, neler oluyor da popüler oluyor?

Alara Demirel

·

10 Mar 2024

Röportaj: E S Kibele Yarman ile kişisel sergisi Venüs Saat Yönünde Döner üzerine

Venüs Saat Yönünde Döner, 20 Şubat-23 Mart 2024 tarihleri arasında Vision Art Platform, Akaretler No: 35’te.

Alara Demirel

·

07 Mar 2024