Altan Öymen ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Ana muhalefetin yeni lideri Özgür Özel

CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel oldu. Özel, ikinci turda 812 oy aldı. Sonuç, CHP’de “değişim hareketinin kazandığı” şeklinde yorumlandı.

İlkim Emirler

·

06 Kas 2023

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Yeni adaylar ışığında; CHP'de değişim mümkün mü?

CHP Genel Başkanlığı için CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve Eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen'in yeğeni Prof. Örsan K. Öymen’in adaylığını açıklamasının ardından yorumcular ihtimalleri değerlendirdi.

20 Eyl 2023

• Eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen'in yeğeni Prof. Örsan K. Öymen’in genel başkanlık yarışında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na rakip olacağı iddia edildi. Gazeteci Fatih Altaylı, konuya ilişkin açıklamasında “CHP’de yeni ve gerçek bir değişim için başlatılan bir hareket var ve adayları olarak Prof. Örsan Öymen’i belirlediler” ifadelerini kullandı.

15 Eyl 2023

• CHP ve SHP'nin eski genel başkanları Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın; AK Parti grup toplantısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara-Çubuk'ta gerçekleşen linç girişiminin görüntülerin yer aldığı videonun yayımlanmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Neler var? Erdoğan hakkında "siyasi hakların engellenmesi", "suçu ve suçluyu övme", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" s...Devamını Oku

02 Kas 2021