Call Me By Your Name ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Merkezde Hollywood grevleri, başrolde müzik

Hollywood oyuncuları ve senaryo yazarları bir aydan fazladır grevde. Peki bu durumun film müzikleri yapanlara ve dinleyicilere olan etkileri neler?

Eda Solmaz

·

28 Ağu 2023

merkezde-hollywood-grevleri-basrolde-muzik
• Trent Reznor ve Atticus Ross , Timothée Chalamet ve Luca Guadagnino'yu Call Me By Your Name 'den sonra bir araya getiren ilk film Bones and All için besteledikleri film müziği albümlerini yayımladı. İkili, Bones and All 'dan önce en son David Fincher'ın Mank filmi için güçlerini birleştirmişti.

26 Kas 2022

Bültenimizin sonuna yaklaştık. Bu haftanın önerileri. 👇🏻 Hepimiz yozlaşmışız. Tüm mesele de bu. Bunu görüyoruz ve birbirimizi yine de seviyoruz. Call Me By Your Name filminden tanıdığımız yönetmen Luca Guadagnino 'nun merceğinden çıkan A Bigger Splash , ilişkilerin çeşitliliğine dair ilginç bir yapım. Tilda Swinton 'ın ve Ralph Fiennes 'ın başrollerinde olduğu hikaye, küçük bir İtalyan kasabasında geçiyor ve bireyin yolculuğuyla ilgili mesajlar veriyor. Eğer siz...Devamını Oku

12 Haz 2022

HİKAYE

Yaza girerken ilk D vitamini dozunuz

Elle Músa ile mental olarak plaja doğru koşuyoruz.

14 May 2022

yaza-girerken-ilk-d-vitamini-dozunuz
Oscar'dan İlginç Bilgiler • Timothee Chalamet 'in şu ana kadar yer aldığı filmler arasından beşi " En İyi Film " dalında aday oldu. Chalamet, Call Me By Your Name filmi ile ödül almıştı. • Jane Campion, iki kere "En İyi Yönetmen" dalında Oscar adaylığı almış tek kadın yönetmen oldu. Campion, The Power of the Dog ile ödül aldı. • Troy Kotsur , Oscar kazanan ilk duyma engelli oyuncu oldu. Kotsur, CODA filmiyle "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" dalında ödül aldı.

29 Mar 2022

HİKAYE

Elle Músa'nın D vitamini takviyeli şarkıları

Uzun ve güzel bir yaz gününe özlem duyanları Elle Músa ile tanışmaya davet ediyoruz.

26 Tem 2021

plajda-gecirilen-uzun-saatler-ustunde-uykuya-dalinan-sicak-kumlar-denizden-gelen-hafif-ruzgar-uzerine-oylesine-gecirilen-ince-bir-yazlik-elbise-ve-altindan-kendini-hissettiren-hafif-yanmis-omuz-baslari-yaz-meyveleri-uzun-yemek-sofralari-call-me-by-your-nameden-bir-sahneymis-gibi-gorunen-bu

HİKAYE

Lil Nas X’e satanizm şoku

Şeytan galiba Prada değil de Nike giyiyormuş. Kusura bakmayın, dayanamadık. Zira bu kadar saçma bir konunun ciddi ciddi tartışılıyor olması bile çok komik. Hayatımızda yeterince gariplik yokmuş gibi, Amerika’da bir de satanizm paniği yaşanıyor. Müzisyenlerin satanizmle ilişkilendirilmesi, gençlere nasıl örnek oldukları üzerinden taşlanmalarını geride bıraktık sanmıştık, ama yanılmışız.

04 Nis 2021

lil-nas-xe-satanizm-soku
20'lik20'lik

HİKAYE

Pablo Escobar, yanlış anlaşılmış bir şefti aslında…

Gündemden, benim gündemime düşenleri paylaşıyorum...

Yasmin Güleç

·

01 Nis 2021

pablo-escobar-yanlis-anlasilmis-bir-asciydi-aslinda
• Beni bul: Yazar André Aciman'ın Call Me By Your Name ' inin devamı niteliğindeki Find Me kitabının beyaz perdeye uyarlanacağı, Timothée Chalamet ve Armie Hammer'in yine başrolde olacağı ve yönetmen koltuğunda tabii ki Luca Guadagnino'nun oturacağı söylentileri bir süredir gündemde. Armie'nin son açıklamalarına göreyse hiçbir şey "kesin" değil. Luca, hâlâ senaryo üzerinde çalışıyor.

10 Mar 2021