aposto-logo
TR
TREN

müzisyen ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Müzisyenin telif haklarıyla imtihanı

Yıllık satış rakamı hedeflerini tutturmak artık sadece beyaz yakalılar değil, müzisyenler için de önemli. Spotify’ın yeni kararına göre yıllık 1000 dinlenmeye ulaşamayan sanatçılara artık telif ödenmeyecek. Sahte dinlemelere, hileli şarkı yükleyenlere ve sistemi üzerinden dolandırıcılık yapanlara ceza verilecek.

Eda Solmaz

·

04 Ara 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Berlin’in yüzü: Sven Marquardt

Sven Marquardt ile “NACHTBLENDE” sergisi üzerine.

Eda Solmaz

·

14 Kas 2023

✳️ Bir video: Vox, "13. yüzyıla ait olan şarkının her yerde karşımıza çıkma sebebi nedir?" sorusuna odaklanan bir video yayınladı. ✳️ Bir bülten: HuffPost’un haftalık kültür ve eğlence bülteni The Culture Catchall , güncel haberlere eleştirel bir mercekten bakmasıyla öne çıkıyor. ✳️ Bir makale: Ünlü oyuncu Kenneth Branagh’ın oynadığı Kral Lear’ı, Matt Wolf’un The New Yorker için kaleme aldığı Review: Kenneth Branagh’s Short, Shallow ‘King Lear’ ...Devamını Oku

05 Kas 2023

Riff Cohen konserini iptal etti 5. İstanbul Uluslararası Halk Müzikleri Festivali'nde 12 Ekim Perşembe akşamı yapılması planlanan konserin, Cohen'in isteği üzerine iptal edildiği belirtildi. İsrail merkezli müzisyen Riff Cohen, ülkesinde yaşanan olaylar nedeniyle bu dönemde sevdikleriyle ve ailesiyle kalmayı seçtiğini duyurdu.

10 Eki 2023

Slowdive, Everything Is Alive 1️⃣ Slowdive, Everything Is Alive En son altı yıl önce kendi isimlerini taşıyan albümleriyle 1995-2014 yılları arasında grup formatından koptukları zamanın acısını çıkaran Slowdive, yeni şarkılarla adım adım yürüdükleri beş numaralı uzunçalarlarını Dead Oceans etiketiyle servis etti. 1990’lı senelerde shoegaze öncüleri olarak müzik tarihine düşen grup 30 yıl sonra temsil ettikleri janrı korumaya devam ediyor. 2️⃣ Becc...Devamını Oku

03 Eyl 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Ruhun hassasiyetleri arasında bir şef: Başak Doğan

Seslerin izini takip eden ve müziğin büyüleyici gücüne inanan Başak Doğan’la şeflik yolculuğu ve akapella üzerine bir söyleşi.

21 Ağu 2023

Taylor Swift | Fotoğraf: Beth Garrabrant • Taylor Swift , Speak Now albümünün 7 Temmuz'da yayımlanan yeni versiyonuyla Bilboard ilk 200 albüm listesinin tepesine yerleşti. Swift bu başarısıyla listeye ilk sıradan giriş yapan 12 uzunçalar çıkarmış oldu. Bilboard ilk 200'ün zirvesine erişen 12 adet albümüyle Taylor, Barbra Streisand'ı geçerek bu listede birinci sırayı en çok devralan müzisyen olma rekorunu da elde etti. Daha daha: Taylor Swift, Speak Now (...Devamını Oku

23 Tem 2023

• Tamino , Salon İKSV işbirliği; Gezgin Salon konseptiyle Türkiye'de gerçekleştireceği ilk turnesinin detaylarını paylaştı. Gezgin Salon Festivali'nin ilk edisyonuyla geçtiğimiz sene Parkorman'da, son olarak ise 18 Mart akşamı Volkswagen Arena'da sahne alan müzisyen; 13 Eylül'de Ankara'yı, 15 Eylül'de İzmir'i ve 17 Eylül'de İstanbul'u ziyaret edecek. 19 Temmuz'da genel satışa çıkan biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

23 Tem 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Albüm incelemesi: PJ Harvey, I Inside the Old Year Dying

I Inside the Old Year Dying; spitirüellikle doğanın, çocuksu bir masumiyetle büyümenin tetiklediği kimliksel sorgulamaların kol kola gezdiği öte dünya folk müzikali.

Koray Soylu

·

17 Tem 2023

30. İstanbul Caz Festivali

Festivalin 30. edisyonu, 7 - 19 Temmuz tarihleri arasında şehrin muhtelif noktalarına yayılacak.

04 Tem 2023