aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Bükreş ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

NATO Zirvesi başlıyor: Neler konuşulacak?

Bugün Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta düzenlenecek NATO Zirvesi'nde Ukrayna'nın işgali ve İsveç'in birliğe üyeliğinin yanı sıra NATO'nun yeni askerî planlarının da gündeme alınması bekleniyor.

İlkim Emirler

·

11 Tem 2023

• Karsan, Bükreş Belediyesi'nin elektrikli otobüs ve şarj altyapısı ihalesini kazandı. İhale bedelinin 1,17 milyar lira olduğu ve teslimatların 2023'ün dördüncü çeyreğinde tamamlanmasının beklendiği belirtildi.

20 Ara 2022

• CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’den oluşan Altılı Masa, Anayasa’nın 84 maddesinde yapılmasını önerdiği değişiklikleri " Şimdi Demokrasi Zamanı " sloganıyla kamuoyuyla paylaştı. • NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı dolayısıyla Romanya'nın başkenti Bükreş'e giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , İsveç ve Finlandiya'nın dışişleri bakanları ile bir araya geldi. • Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, "Suriye, Türkiye'...Devamını Oku

03 Ara 2022

• NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı dolayısıyla Romanya'nın başkenti Bükreş'te bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , İsveç ve Finlandiya'nın dışişleri bakanları ile bir araya geldi. Çavuşoğlu toplantıya ilişkin " Toplantıda Üçlü Muhtıra çerçevesinde atılan adımları değerlendirdik, beklentilerimizi vurguladık " açıklamasında bulundu. Çavuşoğlu, görüşmeden sonra da " Henüz s omut adım görmediğimizi söyledim." dedi. Öte yandan: İsveç Dışişleri Bakanı Tobias ...Devamını Oku

02 Ara 2022

• NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı dolayısıyla Romanya'nın başkenti Bükreş'te bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , İsveç ve Finlandiya'nın dışişleri bakanları ile bir araya geldi. Çavuşoğlu toplantıya ilişkin " Toplantıda Üçlü Muhtıra çerçevesinde atılan adımları değerlendirdik, beklentilerimizi vurguladık " açıklamasında bulundu. Destek mesajı: İki gün sürecek NATO toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg " Rusya De...Devamını Oku

30 Kas 2022

DuendeDuende

HİKAYE

Gardot ve Powell'ın müziğiyle korkusuzca uçmak

“Caz şarkıcısı ve besteci Melody Gardot, Baden Powell’ın oğlu Philippe Powell ile yeni kaydettikleri Entre Eux Deux’yü İstanbul’da seslendirecek” haberi ulaşınca kalemi elimize almamak olmazdı.

Sanat Deliorman

·

17 Haz 2022

• UEFA, EURO 2020 turnuvasının yapılacağı iki şehirde değişikliğe gidildiğini açıkladı. İspanya’nın Bilbao şehri yerine Sevilla takvime eklenirken Dublin’de oynanması planlanan diğer maçlar Rusya’nın St. Petersburg şehrinde oynanacak. Seyirci kapasiteleri: EURO 2020'nin oynanacağı şehirlerden Budapeşte %100, St. Petersburg ve Bakü %50, Amsterdam, Bükreş, Glasgow, Kopenhag ve Roma %25-33, Londra ise %25 kapasite oranında seyirciye izin vereceğini duyurmuştu.

26 Nis 2021

• Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin girişimi ve aralarında Atina, Bağdat, Bangkok, Bükreş, Kiev, Buenos Aires, Vaşington gibi başkentlerin yer aldığı 43 başkent belediyesinin katılımıyla "Covid-19'a Karşı Dünya Başkentleri Platformu" isimli bir başkent inisiyatifi oluşturuldu. Platformun internet sitesinde başkentlerin Covid-19 ile mücadele hikâyelerine yer veriliyor.

10 Mar 2021

• Moto GP'nin açılış etabı Katar GP'si koronavirüs nedeniyle iptal edilirken ikinci etabı Tayland ise ertelendi. Şampiyona 5 Nisan'daki ABD Grand Prix'siyle başlayacak. THY Avrupa Ligi'nde oynanacak Olimpia Milano - Real Madrid maçı da virüs salgını nedeniyle seyircisiz oynanacak. Romanya'nın Bükreş şehrinde gerçekleşmesi planlanan Dünya Gençler Halter Şampiyonası da aynı sebeple iptal oldu.

10 Mar 2021