aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Mevlüt Çavuşoğlu ile ilgili hikayeler

Silence of MPs

What is needed is the introduction of primary elections as a "binding mechanism" within our political party system to curtail the leader's dominance within parties. Otherwise, we will continue to be 'represented' by individuals who merely raise and lower their hands and pursue careers within the corridors of Ankara rather than effectively representing the concerns and demands of the citizens!"

Ömer Faruk Şen

·

18 Oca 2024

Milletvekillerinin Sessizliği

Yapılması gereken öncelikle partilerdeki lider sultasını sonlandıracak ön seçimin “bağlayıcı bir mekanizma” olarak siyasi partiler sistemimize dahil edilmesidir. Aksi takdirde yalnızca elini indirip kaldıran ve vatandaşların taleplerini dile getirmekten çok Ankara koridorlarında kariyer kovalayan kişiler tarafından “temsil edilmeye” devam edeceğiz!

Ömer Faruk Şen

·

15 Oca 2024

• 14 Mayıs genel seçimlerinin ardından geçen 7 ayda 600 milletvekilinden 58'inin Genel Kurul veya herhangi bir komisyonda hiç konuşmadığı ortaya çıktı. Bu 58 milletvekilinden 46’sının AK Partili olduğu ifade edildi. Evrensel’de yer alan haberde söz almayanlar arasında Süleyman Soylu, Nureddin Nebati, Mevlüt Çavuşoğlu, Murat Kurum ve Mehmet Muharrem Kasapoğlu gibi eski bakanlar olduğu vurgulandı.

03 Oca 2024

• 600 milletvekilinden 58'inin 14 Mayıs genel seçimlerinden beri Genel Kurul veya herhangi bir komisyonda hiç konuşmadığı ortaya çıktı. Bu 58 milletvekilinden 46’sının AK Partili olduğu ifade edildi. Detaylar: Evrensel’de yer alan haberde , söz almayanlar arasında Süleyman Soylu, Nureddin Nebati, Mevlüt Çavuşoğlu, Murat Kurum ve Mehmet Muharrem Kasapoğlu gibi eski bakanların da bulunduğu vurgulandı.

03 Oca 2024

• Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Norveç'te düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları'nın gayriresmî toplantısına katılmadı. Çavuşoğlu'nun bu toplantıda İsveç'ten mevkidaşı Tobias Billstorm'la da görüşmesi bekleniyordu. Bu toplantının da iptal edildiği bildirildi. Bununla birlikte: Bakan Çavuşoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda İsveç'e, "Üçlü Muhtıradan kaynaklanan yükümlülükleri yerine getirme" ve "terörizmle mücadelede somut adımlar atma" çağrısında bulundu.

02 Haz 2023

• İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billstrom , İsveç'in NATO üyelik sürecini görüşmek üzere bu hafta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşeceğini açıkladı.

30 May 2023

• Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, göçmenlerin güvenli bir şekilde dönmesi ve altyapının hazırlanması için bir yol haritası üzerinde çalışıldığını belirterek " Tamamını %100 göndereceğiz dersek doğru olmaz. Şu anda Türkiye'de tarım sektörü, sanayide, hallerde istihdama ihtiyaç var. Benim babamın koyunları var mesela 'çoban bulamıyorum' diye söyleniyor. Şu anda iş gücüne ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

23 May 2023

• Türkiye, Suriye, Rusya ve İran, Suriye rejimiyle ilişkileri normalleştirme yönünde atılan adımlar kapsamında Dışişleri Bakanları düzeyinde bir araya geldi. Suriye'deki iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana ilk kez Suriyeli mevkidaşı ile bir araya gelen Mevlüt Çavuşoğlu, dörtlü toplantı öncesi Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

11 May 2023

• Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Rusya, İran ve Suriye'den mevkidaşlarıyla bir araya gelmek için Moskova'ya gitti. Görüşmeye ilişkin açıklamada "Söz konusu toplantıda, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi hakkında görüş alışverişinde bulunulması, terörle mücadele, siyasi süreç, sığınmacıların gönüllü, güvenli ve onurlu dönüşleri de dahil olmak üzere insani konuların ele alınması planlanmaktad...Devamını Oku

10 May 2023

• Antalya Muratpaşa 1. İlçe Seçim Kurulu , Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun milletvekili adayı olarak seçim propagandasında kullandığı görselin billboardlardan kaldırılmasına karar verdi. Neden önemli? İçerisinde Türk Bayrağı yer alan görsele, “propaganda için kullanılan el ilanları ve diğer her türlü matbu üzerinde Türk Bayrağı ve dini ibarelerin bulundurulmasının” yasak olduğu gerekçesiyle CHP itirazda bulunmuştu.

02 May 2023