aposto-logo
TR
TREN

Eddy Merckx ile ilgili hikayeler

Punto Punto

HİKAYE

🚲 Bahar Klasikleri: Ronde van Vlaanderen 2023

Anıtsal Klasiklerin ikincisi Ronde'de kazananlar Tadej Pogacar ve Lotte Kopecky

03 Nis 2023

🚴 Quick Step-Alpha Vinyl, Tour de France takımına, koronavirüs testi pozitif çıkan Tim Declercq’in yerine birinci yedek Florian Senechal’in dahil edildiğini açıkladı. Böylece Mark Cavendish, birinci yedek konumuna geldi. Neden önemli? 37 yaşındaki Cavendish geçtiğimiz yıl, Eddy Merckx’e ait 34 Fransa Bisiklet Turu etap galibiyeti rekorunu egale etmişti.

29 Haz 2022

• Bisiklet sezonun son anıtsal klasiği olan Il Lombardia bisiklet yarışını finişe 36 kilometre kala atak yapan Tadej Pogačar farkı 30 saniyeye kadar çıkararak yarışın kazanan ismi oldu. Öte yandan: Liege Bastogne Liege’den sonra bu seneki ikinci anıtsal klasiğini kazanan Pogačar, tarihte aynı yıl bir büyük tur ve iki anıt yarışı kazanan Fausto Coppi (1949) ve Eddy Merckx’den (1971-1972) sonraki üçüncü isim oldu.

12 Eki 2021

• Fransa Bisiklet Turu'nda 10. etap (Albertville > Valence) geride kalırken Deceuninck-Quick-Step takımından 36 yaşındaki Mark Cavendish etabın galibi oldu. Neden önemli? Bu sonuçla bu yıl turdaki üçüncü, toplamda ise 33'üncü TdF etap zaferini kazanan Cavendish, tur tarihinde en çok etap kazanan Eddy Merckx'in (34) rekoruna yaklaştı. Sarı mayo: On etap sonunda UAE Team Emirates takımından Tadej Pogačar, turun genel klasman bölümünde lider konumda.

07 Tem 2021

Punto Punto

HİKAYE

Sürprizlerle dolu Fransa Bisiklet Turu

Tour de France 2020, yeni şampiyonu ve yaşanılan sürprizlerle kendi hikâyesini yazarak şimdiden tarihe geçti.

10 Mar 2021