MGMT ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Albüm incelemesi: MGMT - Loss of Life

Andrew VanWyngarden ve Benjamin Goldwasser’dan oluşan MGMT’nin beşinci stüdyo albümü "Loss of Life" tarihlerinin en olgun çalışması.

Eda Solmaz

·

26 Şub 2024

album-incelemesi-mgmt-loss-of-life
DuendeDuende

HİKAYE

2000'lerin indie sleaze'i Z kuşağıyla geri geliyor

Önce TikTok, ardından film müzikleri ve nihayet bu yılın belli başlı festivallerinin line up’ları… 2000’ler indie sahnesinin eski moda kabul edilen isimleri, uzun süren sessizliklerini bir bir bozuyorlar. Artık resmen söyleyebiliriz ki nostaljinin giderek güçlendiği müzik sahnesinde indie sleaze, yeniden hayatımızın bir parçası.

Eda Solmaz

·

19 Şub 2024

2000lerin-indie-sleazei-z-kusagiyla-geri-geliyor
🎶 2018 çıkışlı Little Dark Age ’in ardından yeni bir stüdyo albümü bulunmayan synth-pop grubu MGMT , müjdeli haberi verdi. Müjde: Grup, 23 Şubat’ta Mom+Pop etiketiyle Loss of Life adını verdikleri 5. albümlerini yayımlayacaklarını duyurdu. Klip: Andrew VanWyngarden ve Ben Goldwasser’in ortak prodüktörlüğünde kaydedilen albümün çıkış teklisi Mother Nature , video klip eşliğinde servis edildi. Jordan Fish yönetmenliğindeki klibi buradan izleyebilirsiniz. ...Devamını Oku

05 Kas 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Ece Tugay

İllüstratör ve grafik tasarımcı.

12 Kas 2021

ece-tugay
Metronomy, The Look (MGMT Remix) • Uzun bir dönem indie pop dünyasının resmî marşı olarak anılan Metronomy imzalı The Look , şarkının yer aldığı The English Riviera ’nın 10. yılı şerefine MGMT tarafından remikslendi. Metronomy ’li festivallere selam olsun! Remiksi buradan dinleyebilirsiniz.

03 Nis 2021

• Los Angeles merkezli elektronik müzik ikilisi Classixx, prodüktör ve şarkıcı olan Roosevelt ile iş birliği yaparak One More Song adını verdiği yeni şarkısını yayımladı . İkili böylelikle geçtiğimiz yıl paylaştığı Love Me No More teklisinin ardından ilk kaydını servis etti. • Bob Dylan, sekiz yıl aradan sonra Murder Most Foul adını verdiği yeni bir şarkı paylaştı . Piyano, yaylılar ve hafif davullarla örülü olan 17 dakikalık şarkı, John F. Kennedy’ye düzenlenen...Devamını Oku

10 Mar 2021