aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Nagazaki ile ilgili hikayeler

• Belarus devlet başkanı Alexander Lukashenko, Rusya'nın taktik nükleer silahlarını ülkesinin teslim almaya başladığını söyledi. Yaptığı açıklamada Lukashenko, nükleer silahlardan bazılarının ABD'nin 1945 yılında Hiroşima ve Nagazaki'ye attığı atom bombalarından üç kat daha güçlü olduğunu söyledi. Neden önemli? Rusya'nın Belarus'a taktik nükleer silah konuşlandırması, Moskova'nın Sovyetler Birliği'nin çöküşünden bu yana bu tür savaş başlıklarını Rusya dışına ilk kez çı...Devamını Oku

15 Haz 2023

• BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, devletlerin elinde toplam 13 binden fazla nükleer silah olduğunu hatırlatarak " Onlar bizi yok etmeden önce bu silahları yok edelim. Hiroşima ve Nagazaki'nin korkunç dersleri hafızalardan siliniyor." dedi. Suriye'ye yardım: Antonio Guterres Suriye'de 14,6 milyon insanın yardıma muhtaç olduğunu vurgulayarak 10 Temmuz'da sona erecek yardım programının bir yıl daha uzatılmasını talep etti.

23 Haz 2022

• Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta liman yakınlarında patlayıcı maddelerin bulunduğu bir depoda çıkan yangından sonra çok büyük bir patlama meydana geldi. Vali Mervan Abbud'un Hiroşima ve Nagazaki'ye benzettiği patlama neticesinde en az 10 kişi yaşamını yitirdi. Lübnan Hizbullahı, kendilerine ait patlayıcıların İsrail tarafından patlatıldığı iddialarını yalanladı.

10 Mar 2021