aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

hidrojen ile ilgili hikayeler

• Honda, yeni hidrojen yakıt hücreli kamyonet konseptini tanıttı. Kamyonet, Honda’nın hidrojenden güç alarak çalışan en ağır ve büyük aracı olacak. Araç, Honda’nın ABD’nin Michigan eyaletinde General Motors ile birlikte kurduğu yakıt hücresi fabrikasında üretime alınan üç yeni yakıt hücresi sistemiyle çalışacak. Ayrıntılar: Honda’ya göre kamyonet, 643 kilometre menzil sunacak. Aracın ne zaman ticari olarak satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Neden ö...Devamını Oku

22 May 2024

• Japonya'daki araştırmacılar, elektrolizörlerde kullanılan iridyum miktarını %95 oranında azaltmayı başararak ucuz hidrojen üretimi yolunda önemli bir adım attı .

17 May 2024

• ABD merkezli FirstElement Fuels , ticari kamyonlar için dünyanın ilk hidrojen yakıt istasyonunu açtığını duyurdu. İstasyon, daha önce açılan istasyonların 10 katından fazla kapasiteye sahip. Ayrıntılar: İstasyonda bir kamyonun hidrojen tanklarını 10 dakika içinde doldurabileceği belirtiliyor. Bu da günde yaklaşık 200 kamyonun doldurulabileceği anlamına geliyor.

30 Nis 2024

• Hyundai , en önemli elektrikli araç ve SUV modellerini Çin'de satışa sunmaya hazırlanıyor. IONIQ 5 N ve birkaç önemli modelin satışına 2024’ün sonunda başlanacak. IONIQ 5 N ile birlikte TUCSON ve SANTA FE de markanın SUV segmentini güçlendirecek. Hyundai, fuarda 14 modelinin yanı sıra hidrojen teknolojisini de sergileyecek.

30 Nis 2024

• Norveç merkezli Myklebust Tersanesi , taşımacılık firması Torghatten Nord tarafından iki hidrojen feribotu inşa etmek üzere seçildi. Ayrıntılar: Gemiler, Norveç’in en uzun feribot rotasında 120 adede kadar araç taşıyacak şekilde tasarlanacak ve Kuzey Kutup Dairesi’ndeki Vestfjordstrekninga fiyordunun sularında çalışacak. Bununla birlikte: Hidrojen depolama üniteleri yakıt hücrelerine yakıt sağlayacak ve bu hücreler enerjiyi elektriğe dönüştürerek gemilerin yard...Devamını Oku

23 Nis 2024

• İsviçre merkezli Stadler Rain şirketi tarafından üretilen ve hidrojenle çalışan Flirt H2 treni, 2 gün ve 2.803 kilometre boyunca hiç durmadan seyahat ederek yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı.

02 Nis 2024

✳️ İsviçre merkezli Stadler adlı şirket tarafından üretilen hidrojenle çalışan tren, tek depoyla 2.803 km boyunca hiç durmadan seyahat ederek Guinness Dünya Rekoru'nu kırdı .

30 Mar 2024

✳️ Almanya ve Kanada , hidrojen üretimi ve ticareti üzerine işbirliklerini genişletiyor . Detaylar: Anlaşmaya göre, Kanada’dan Almanya’ya yeşil hidrojen ihracatı 2025’te başlayacak. Kanada, otomobil üreticileri için kobalt, grafit, nikel ve lityum tedariki de sağlayacak.

23 Mar 2024

• Birleşik Krallık'ta hükümet, havaalanı araçları ve süpermarket dağıtım kamyonları da dahil olmak üzere hidrojenle çalışan ulaşım yaratmak için 8 milyon sterlinlik yatırım yaptı. Bununla birlikte: Yakıt ikmal istasyonlarının sayısının %50 artırılarak hidrojenle çalışan bir dizi araca yakıt sağlamak için kullanılması hedefleniyor.

20 Mar 2024

• ABD Enerji Bakanlığı (DoE) , ileri elektroliz teknolojileri ve temiz hidrojen sistemleri ve bileşenleri için gelişmiş üretim ve geri dönüşüm yetenekleri gibi alanları destekleyerek temiz hidrojenin maliyetini önemli ölçüde azaltmayı amaçlayan projelere 750 milyon dolar tahsis edeceğini duyurdu.

20 Mar 2024